Banky.cz Bankovní poradna zdarma Osobní a rodinné finance #23901,Přivýdělek v nezaměstnanosti na Úřadu práce

Přivýdělek v nezaměstnanosti na Úřadu práce, Osobní a rodinné finance

Běžný účet s bonusem 3 000 Kč

Dobrý den, při podpoře v nezaměstnanosti se nesmí nic přivydělat, jinak bych přišel o podporu. Případný výdělek je menší než podpora. Proč se to nesmí? A to tedy nesmím si nic přivydělat a musím být na podpoře? Nebo si mám radši přivydělat a přijít o podporu, i když ta podpora je větší částka? To také nevím, zda dává logiku. Děkuji

Dobrý den, při čerpání podpory v nezaměstnanosti (5-11 měsíců) si není možné přivydělávat bokem. Následně po dočerpání podpory si můžete během pokračující registrace na ÚP (je za Vás nadále placeno zdravotní pojištění) přivydělávat až polovinu minimální mzdy (v roce 2024 až 9 450 Kč). Cílem těchto pravidel hry je co nejrychleji vrátit nezaměstnané na trh práce. V ČR je v současné chvíli více volných pracovních míst než nezaměstnaných - neměl by být problém do práce nastoupit téměř kdykoliv (byť pracovní pozice nemusí být plně dle Vašich představ).