Banky.cz Bankovní poradna zdarma Exekuce a insolvence #23679,Prodej auta na díly v insolvenci

Prodej auta na díly v insolvenci, Exekuce a insolvence

Běžný účet s bonusem 3 000 Kč

Dobrý den, mohu se zeptat? Co když mi auto přestane jezdit? Je to přece jenom spotřební zboží a je to můj prostředek k zajištění příjmů. Mám možnost půjčeni vozu od rodičů. Auto vůči závadám a nákladným opravám nemohu dále mít. V seznamu majetku mam uvedenou cenu prodejní 60 tisíc. Když jsem tam byl, tak auto takovou hodnotu mělo, ale teď už takovou hodnotu nemá. Díky opravám které je potřeba udělat, mohu já sám auto prodat za 30 000 Kč na díly jako celek. Buď ať si to pán spraví nebo to použije na díly. Když ve smlouvě bude napsáno. že bylo auto prodáno na díly a peníze a bych nahlásil po té insolvenčnímu správci jako mimořádný příjem z prodeje auta?

Dobrý den, prodej auta a ohlášení mimořádného příjmu z prodeje je v pořádku (neprodáte-li auto pod tržní cenou). Doporučuji o všem proaktivně informovat Vašeho ins. správce.