Banky.cz Bankovní poradna zdarma Exekuce a insolvence #23690,Prodej auta se sníženou hodnotou v insolvenci

Prodej auta se sníženou hodnotou v insolvenci, Exekuce a insolvence

Běžný účet s bonusem 3 000 Kč

Dobrý den, chci se zeptat, jsem v insolvenčním procesu, auto mi bylo ponecháno z důvodu dojíždění do práce. Jen se mi včera na autě přetrh rozvodový řemen, potkali si mi písty a ohnula se mi vačková hřídel, tudíž auto je nepojízdné. Udanou prodejní cenu vozu jsem hlásil 60 000 Kč, ale to bylo auto v pořádku. Jedná se o Škodu Octavii 2, oprava by byla velice nákladná a auto mi nemůže stát pred domem v nepojízdném stavu. Proto jsem se rozhodl vzhledem k situaci, že auto prodám za 30 000 Kč jako celek pánovi s tím, že peníze odevzdám správci. Přes strýce jsem sehnal kupce, který by zítra přijel a hned by si to vzal. A moje otázka zní, jestli je taková možnost prodat auto, mít vše smluvně doložené a odevzdat pak peníze správci. Když na auto mám vlastnické právo, jelikož kdyby mi to auto stálo, můžu mít zle tady od domovníka, že zabírám místo.

Dobrý den, Vás postup je obecně možný, doporučuji předem vše oznámit ins. správci (ideálně s dokumentací škody).