Dobrý den, prodáváme nemovitost, bude se postupovat přesně dle kupní smlouvy, vložení vkladu zástavní smlouvy, potvrzení této zástavní smlouvy KU, je podepsaná kupní smlouva a ověřena u advokáta, teď je postup plnění dle kupní smlouvy, do 5 dnů převod peněz kupců, následně jejich banka čerpání hypotéky, vše do úschovy advokáta, advokát bude o každé změně informovat, jakmile bude mít peníze, podá návrh na vklad dle kupní smlouvy, tu je čekací doba 20 dnů, tu neovlivníme, následně budeme kupující/prodávající obeznámeni se změnou vlastnických práv, toto máme dát vědět advokátovi, znovu ověří a pošle peníze do 5 dnů na účet prodávajících, současně je zde podmínka, že nemovitost máme vystěhovat do 10 dnů od provedené změny vlastnických práv, toto vše by se stihlo i v případě, že kupujeme domek a získané peníze rovnou poukážeme na účet developera. Kupující na nás tlačí, abychom se co nejdřív v stěhovali, byl nastřelen jistý termín, kdy bude nás domek dokončeny s předpokladem, že kupující začne vše vyřizovat po uzavření smlouvy budoucí. Kupující ovšem v téhle věci nic 2, 5 měsíce nepodnikl a začal hypotéku vyřizovat 1,5 měsíce předem, než by si představoval bydlet. My jako prodávající jim přece nemůžeme předat nemovitost, skoro 4 měsíce jsme jen čekali, když nemovitost bude stále naším majetkem a nebude provedena změna vlastnických práv a tak je ošetřeno i ve smlouvě. V případě, že je tam pustíme bydlet a něco nám způsobí, byt vyhoří, pojištění domácnosti máme na své jméno, pak by jednoduše mohli odstoupit od smlouvy se ztrátou rezervačního poplatku. Proto smlouvy jsou ošetřené. Poraďte mi, jak na kupujícího, který to nechápe. Advokát na obou schůzkách vše vysvětlil, aby obě strany věděli. Je nám jasné, že kupující měl nájemní smlouvu, ale když v téhle věci začal jednat později a v době koronavirové a smlouva zní jasně, my jako prodávající máme svázané ruce. Náš domek by nám předali jinak i dříve, kdyby kupující vše zařizovat včas, vše by se stihlo. S touto jejich prodlevou ve vyřizování, se musíme řídit podmínkami dle kupní smlouvy, ač se to možná kupujícím nelíbí.
Dobrý den,
předat byt kupujícímu určitě nemůžete před složením celkovém kupní ceny do advokátní úschovy a před podáním návrhu na změnu vlastníka na katastr. Kupující stále může od kupní smlouvy odstoupit, nezaplatit, a tedy nemá absolutně žádný nárok dožadovat se předání nemovitosti před řádně sjednaným termínem. To že nemá kupující kde bydlet není Vaše starost. Určitě si může sjednat krátkodobý podnájem na 1-3 měsíce, než se vše vyřeší.
Bankovní poradna slouží jako služba návštěvníkům a registrovaným uživatelům portálu Banky.cz.
Bankovní poradna je neutrální a nestranná a Vaše dotazy se snažíme vyřešit v co nejkratší možné době a co nejefektivněji s ohledem na Vaší situaci.
Bankovní poradna je bezplatná a využití informací z naší bankovní poradny je na Vaše vlastní riziko, provozovatel portálu Banky.cz nenese žádnou odpovědnost za nesprávně pochopené informace či misinterpretaci našich odpovědí.
Dobrý deň prajem, pane Budín. Obraciam sa na Vás s pár dotazmi :) Platil som už prostredníctvom karty na zahraničných stránkach, samozrejme, že aspoň podľa môjho poznania na overených napr. (Gondwana Records). Všetko bolo zatiaľ ok. Tak som si povedal, že si stiahnem nejaké videjko zo SexArtu. Zaplatil som kartou a asi po hodine mi prišla sms, že z bezpečnostých dôvodov mi bola karta zablokovaná. Ak som pochopil správne, je to kvôli tomu, že ide o utajené miesto 866-452-5108, neskôr som za číslom zbadal miesto US. Kartu mi odblokovali, ale ako som znova navštívil stranku, karta sa opäť zablokovala. Chcel by som vedieť, či sa dá tomu predísť, alebo sa na to. Druhá vec, isto viete asi aká je fin. gramotnosť, preto sa opýtam. Mám založený druhý pilier a vidím v internetbankingu, že je tam istý pohyb peňazí, hore dole, nie veľké čiastky. Jedná sa o zhodnocovanie, prípadne opak u daného fondu? Veľká vďaka za odpovede a pekné sviatky prajem.
S pozdravom K. Špeťuch
Dobry den, měl jsem dluh, když jsem žil v Praze. Úroky z tohoto dluhu byly absurdní, takže i po té, co jsem zaplatil přes 500 000 Kč, jsem stále dostával účty. Jako cizinec jsem odešel a přestěhoval se do JARu. To bylo před 10 lety a nemám v plánu se vrátit do Prahy. Nicméně, je nějaký způsob, jak zjistit, kolik ještě dlužím, a případně jednat o snížení, například zaplatit 10% z původní částky? Je také možné, že promlčecí lhůta už dávno uplynula, takže dluh možná ani není v evidenci, ale jsem jen zvědavý to zjistit. Pokud by však dluh stále existoval, možná bych měl zájem dohodnout se na jeho vyrovnání, abych si očistil jméno. Musím ale říct, že celý systém je nastavený nespravedlivě, protože úroky, které jsem platil, byly tak nehorázné, že je prakticky nemožné se z dluhů dostat. S pozdravem, Toyo
Pokračování dotazu č. 24440: Dobrý den, v minulém dotazu jsem neuvedl podrobné informace. Od 1.1. 2024 do 31.10. 2024 jsem byl zaměstnanec, zaměstnavatel za mě platil odvody. Od 1.11. 2024 jsem veden na pracovním úřadě jako uchazeč o zaměstnání. Za listopad a prosinec jsem dostal podporu v nezaměstnanosti. Budu muset vyplňovat daňové přiznáni za rok 2024?
Bankovní poradna slouží jako služba návštěvníkům a registrovaným uživatelům portálu Banky.cz.
Bankovní poradna je neutrální a nestranná a Vaše dotazy se snažíme vyřešit v co nejkratší možné době a co nejefektivněji s ohledem na Vaší situaci.
Bankovní poradna je bezplatná a využití informací z naší bankovní poradny je na Vaše vlastní riziko, provozovatel portálu Banky.cz nenese žádnou odpovědnost za nesprávně pochopené informace či misinterpretaci našich odpovědí.
Plánujete rodičovskou dovolenou a zajímá vás, jaká finanční podpora vás čeká? Naše podrobná příručka k rodičovskému příspěvku pro rok 2024, a především kalkulačka pro jeho výpočet, vám poskytne všechny potřebné informace.
Jak funguje vrácení DPH je otázka, kterou si klade mnoho podnikatelů působících v rámci Evropské unie. Vrácení DPH umožňuje registrovaným plátcům daně z přidané hodnoty získat zpět DPH za zboží a služby pořízené v jiných členských státech EU. Tento proces je zásadní pro optimalizaci nákladů a je řízen specifickými pravidly a podmínkami, které je třeba dodržovat.
Nedokáží vaše příjmy dostatečně pokrýt náklady na bydlení ani po obdržení příspěvku na bydlení? Pak pro vás může být řešením doplatek na bydlení. Poradíme vám, jak doplatek na bydlení funguje, kdo o něj může zažádat i jak se doplatek počítá v souvislosti s životním minimem.