Dobry den, pred rokem od meho mensinoveho spoluvlastnika nemovitosti doslo k podvodnemu vylakani podilu za smesne malou castku pro smyslene historky. Z obavy ze smyslene historky a jejich nasledku ze strachu spoluvlastnik podepsal nevyhodnou kupni smlouvu. Prisla jsem na to, ze se jednalo o uvedeni v omyl smyslenymi informacemi, ktere vedly spoluvlastnika k tomu, aby podil prodal nevyhodne. Vse se resi pres Policii. Ve chvili, kdy podvodnik primel spoluvlastnika k prodeji, mel naplanovano, ze ihned koupeny podil bude napsan na podvodnika rodice (jakozto vse, co zkupuje podvodama) a nasledne byl podil v hodnote 100 000 Kc zastaven na astronomickou castku 1 500 000 Kc, kde v zastavni smlouve figuruji dve spolecnosti. Ve smlouve je veta: "zajistovana pohledavka s prislusenstvim,pohledavka ve vysi 1 500 000 Kc jeji vraceni do 6.9.2018, dale 1 500 000 Kc z titulu veritele za dluznikem nahradu skody, tedy pohledavek veritele za dluznikem do celkove vyse 1 500 000 Kc vzniklych v obdobi od vzniku smlouvy do 31.3.2019." Podepsala tuto smlouvu prokuristka, ktera v te dobe prokuristou nebyla, chybi tam notarsky zapis - je to pouze overovaci dolozka z posty. Pokud to cele shrnu, jde o podvod. Tedy v castce, ktera neni realna vuci hodnote podilu, nebyl u toho udelany odhad. Mensinovy podil koupi prevazne spekulanti, zastavit si dovoli podil, kde neni souhlas vsech spoluvlastniku take pouze spekulanti, nebankovni spolecnost, ktera na toto vsechno pristoupi a pujci astronomickou castku jsou take spekulanti. Solidni banka by do toho nikdy nesla! Je zde zejme, ze se tu perou spinave penize, jelikoz podvodnik u obou spolecnosti pracoval v minulych letech a pracovnici obou spolecnosti se tedy dobre znaji, i spolu s pani prokuristkou, ktera tohle podepsala za podivnych zkutecnosti, jak jsem vyse psala. Chci toto vse podat na PCR formou trestniho oznameni. Dekuji mnohokrat za Vas nazor a odpoved.
Dobrý den,
koho přesně a za co chcete žalovat? Z celého příběhu lze určitě za neférové jednání považovat přístup kupujícího, který prodávajícího uvedl v omyl ohledně hodnoty prodávané nemovitosti (prodávající pak prodal pod cenou). Nicméně toto se bude velmi těžko dokazovat u soudu a je otázkou, na kolik je to trestné (kupující chce vždy koupit co nejlevněji a používá všech možných argumentů k dosažení nižší ceny - prodávající dělá přesný opak a výsledkem ke kompromisní kupní cena akceptovatelná pro obě strany). Prodávající je dospělá svéprávná osoba (mající mimo jiné volební právo, atd.), která si musí být vědoma následků svého jednání.
Ručit za úvěr lze i podílem na nemovitosti (není třeba vlastnit celou nemovitost). Hodnota podílu pak obvykle zohledňuje "právní vadu" v podobě nutného strpění spoluvlastníků (takže 50% podíl má obvykle nižší hodnotu než 50% hodnoty celé nemovitosti).
Jestliže vlastník podílu na Vaší nemovitosti zastavil svůj podíl u nebankovní společnosti a uvedl ji při tom v omyl (např. zfalšoval odhad ceny nemovitosti), jedná se úvěrový podvod a věřitel (coby poškozený) by měl dlužníka žalovat. Nicméně v tomto Vy už nehrajete žádnou roli (vlivem úvěrového podvodu nejste poškozená).
Bankovní poradna slouží jako služba návštěvníkům a registrovaným uživatelům portálu Banky.cz.
Bankovní poradna je neutrální a nestranná a Vaše dotazy se snažíme vyřešit v co nejkratší možné době a co nejefektivněji s ohledem na Vaší situaci.
Bankovní poradna je bezplatná a využití informací z naší bankovní poradny je na Vaše vlastní riziko, provozovatel portálu Banky.cz nenese žádnou odpovědnost za nesprávně pochopené informace či misinterpretaci našich odpovědí.
Dobrý den, jsem v insolvenci, ale únorový příjem mi bude dělat 14 800 Kč. Mám strach, že mi to zruší. Podle výpočtu kalkulačky nemám ani na tu nejnižší splátku, budu v mínusu 1 000 Kč. Ale jsem ochotná to dorovnat. Můžou mi oddlužení zrušit? Děkuji za odpověď.
Dobrý den, po zemřelé babičce probíhá dědické řízení, které ještě není u konce. Co se týče účtu, hotovost se následně rozdělí mezi dědice (stav ke dni úmrtí). Co se ale stane s penězi, které přijdou na účet až po několika dnech od úmrtí? Děkuji za odpověď. Kateřina
Dobrý den, mám dotaz. Mám půjčku u nebankovní společnosti a dali mi tam úroky, A hrozí, že přijde nějaký interní pracovník. Zajímá mě, co může interní pracovník udělat. A jestli je nejdřív potřeba to dát k soudu, aby přišel exekutor nebo aby mi sáhli na účet. A jestli musí nejdřív poslat písemně, že se něco takové bude dít. Děkuji za odpověď.
Dobrý den, před dvěma lety jsem měl exekuci a blokaci na účtu, kdy jsem využil svého práva na jednorázový výběr. Exekuce byla následně vyřešena a účet mi byl odblokován a mohl jsem ho opět volně používat. Nyní mi byl účet opětovně zablokován kvůli exekuci a chci se zeptat - když se jedná o novou exekuci a novou blokaci, mám nárok na jednorázový výběr ve výši trojnásobku životního minima? Děkuji za odpověď
Bankovní poradna slouží jako služba návštěvníkům a registrovaným uživatelům portálu Banky.cz.
Bankovní poradna je neutrální a nestranná a Vaše dotazy se snažíme vyřešit v co nejkratší možné době a co nejefektivněji s ohledem na Vaší situaci.
Bankovní poradna je bezplatná a využití informací z naší bankovní poradny je na Vaše vlastní riziko, provozovatel portálu Banky.cz nenese žádnou odpovědnost za nesprávně pochopené informace či misinterpretaci našich odpovědí.
Správně zvolené pojištění na hory ochrání především vaši peněženku. Když už se stane úraz nebo někomu způsobíte škodu, pojištěni za vás uhradí veškeré výdaje. V opačném případě můžete čelit statisícovým až milionovým exekucím. Podívejte se, co doporučují ve společnosti Broker Trust všem, kdo vybírají pojištění na hory a kdo se připravují na odjezd na zasněžené svahy.
Silným motivem k dlouhodobému investování by se mohly stát pro řadu Čechů vlastní děti. Jak ukázal průzkum, který pro Asociace pro kapitálový trh ČR (AKAT ČR) provedla agentura Perfect Crowd, až 66 % respondentů svým potomkům spoří, aby jim v budoucnu ulehčilo vstup do dospělosti. Nejpočetnější skupina dotázaných, konkrétně 29 %, podle citovaného průzkumu naspoří ročně do 10 000 Kč, mezi 10 tisíci a 30 tisíci Kč ročně pak odloží 28 % Čechů.
Po dvou letech vysokých sazeb nastává na hypotečním trhu zásadní zlom. Srovnání nájmu a hypotéky ukazuje překvapivé výsledky: v některých krajích České republiky vychází poprvé od roku 2022 výhodněji hypotéka než nájem. Které to jsou a o kolik méně tam zaplatíte na hypotéce než na nájmu? A co zbývající kraje? Přinášíme srovnání napříč regiony ČR.