Banky.cz Bankovní poradna zdarma Reality #23637,Pronájem bytu a úročení kauce

Pronájem bytu a úročení kauce, Reality

13.6.2024 Reality

Vážení, mám dotaz. Jaký má být úrok z jistoty složené při pronájmu bytu, na který má, jak jsem zjistila, nájemce nárok? Jsem už ve věku, kdy s internetem spíše bojuji než pracuji, nájemce je mladý a práce s počítačem je jeho denní chleba. Obávám se, že náš "výpočet" úroku, pokud by se mi podařilo něco zjistit, by se mohl lišit. Byla bych Vám velmi vděčná, kdybyste mi mohli. pomoci. S pozdravem Helena

Dobrý den, výši úrokové sazby je nejlepší domluvit v rámci nájemní smlouvy. Lze to řešit i dohodou později, ale legislativa je v tomto velmi nekonkrétní - pouze říká, že úrok by měl být minimálně ve výši "zákonné sazby", kterou ale nikdo nestanovuje. Lze tak uvažovat o úrokové sazbě v místě a čase obvyklé pro bankovní vklady, ale to je opět velmi nekonkrétní a proměnné (sazby se nyní výrazně mění každý měsíc).