Banky.cz Bankovní poradna zdarma Akcie a investice #23958,Půjčil jsem si na rizikové investice a o vše přišel

Půjčil jsem si na rizikové investice a o vše přišel, Akcie a investice

Investika
26.8.2024 Akcie a investice

Dobrý den, v červnu jsem přišel na futures na Binance o všechny své finance. Věděl jsem ale, že tyto peníze budu potřebovat, takže jsem si nabral mnoho mikropůjček, bez úroku cca 150 000 Kč, a myslel jsem si, že peníze zdvojnásobím a okamžitě zaplatím. Bohužel jsem o ně ale taky přišel. Momentálně po pár měsících už na mikropůjčkách dlužím téměř 250 000 Kč (půjčil jsem si 150 000 Kč). A nejsem schopný v nějaké závratné rychlosti dát peníze dohromady. Můj dotaz zní, jak co nejrychleji a nejúčinněji zastavit navyšování dluhu bez exekuce na majetek (žádný nemám)? Díky za odpověď.

Dobrý den, tady je bohužel všechno špatně. Peníze které nutně potřebujete investujete do velmi rizikového aktiva a o vše přijdete. Chybu se snažíte napravit tím, že si půjčíte, půjčené peníze opět investujete do velmi rizikového aktiva a opět o ně přijdete. To je jako hrát automaty.

Do rizikových aktiv můžete investovat jen takové peníze, o které můžete přijít. Na investice do rizikových aktiv si nikdy nepůjčujte.

Jak z toho ven? Pokud ještě nemáte nebankovní mikropůjčky po splatnosti, požádejte banku o konsolidaci půjček (výrazně nižší úrok 5-15%, delší splatnost, rozumná měsíční splátka). Jestli již máte nebankovní půjčky po splatnosti, banky Vám pravděpodobně konsolidaci půjček neposkytnou. V takovém případě máte 2 možnosti - buď snížíte výdaje na nutné minimum (život o chlebu a vodě), dočasně zvýšíte své příjmy (směny navíc, brigády) a budete splácet co to jde nebo požádáte o insolvenci.