Banky.cz Bankovní poradna zdarma Podvod #23619,Půjčila jsem svůj účet podvodníkům

Půjčila jsem svůj účet podvodníkům, Podvod

Běžný účet s bonusem 3 000 Kč
8.6.2024 Podvod

Dobrý den, mám dotaz prosím. S mým svolením jsem dala kamarádce svůj účet kvůli práci, kterou měla. Souhlasila jsem, ale ona i já jsme přišly na to, že byla podvedená podvodníkem. On ji poslal peníze na účet a ona je přeposlala dalším lidem. Lhali ji a řekli, že vyplácí zaměstnance. Ale přitom si ty peníze nechávali oni. Samozřejmě jsme nahlásili, že jsem se stála obětí podvodu. A nahlásila jsem, že to byl můj účet. Všechno ale s mým dovolením. Nebudu mít z toho problémy i já? Že jsem ji schválila ten můj účet? Děkuji

Dobrý den, Vy nesmíte nikomu propůjčovat svůj účet k jeho podnikání. Porušujete tím smluvní podmínky banky i platnou AML legislativu (proti legalizování výnosů z trestné činnosti). Právě to se stalo - Vy jste propůjčila svůj účet kamarádce, ta ho přenechala podvodníkům a došlo k páchání trestné činnosti a/nebo legalizování výnosů z trestné činnosti (lidově praní špinavých peněz). Teď se všichni tváří, že nikdo nic nevěděl, že jste byly s kamarádkou oklamány. Ale právě z těchto důvodů nesmíte přenechávat účet cizím osobám. Je to jako dělat řidiče lupičům při přepadení banky a tvářit se, že s těmi milými lidmi v maskách a zbraněmi nemáte nic společného, že jste jen dostala zaplaceno za odvoz. Tohle prostě dělat nesmíte. Nikdy.

Budete mít z toho problémy? Velmi pravděpodobně ano. Bude záležet na tom, co přesně se stalo (jestli byl někdo okraden přímo pomocí Vašeho účtu, jaká byla způsobena škoda atd.). Poškození by po Vás mohli žádat náhradu škody.