Banky.cz Bankovní poradna zdarma Půjčka #24052,Půjčka na auto se záznamem v registrech

Půjčka na auto se záznamem v registrech, Půjčka

16.9.2024 Půjčka

Dobrý den, jsem v registru dlužníků. Jak je možné, že pracovnice Auto Esa v Mladé Boleslavi dostala kladnou odpověď pro uzavření úvěru s Cofidisem nebankovním ústavem? Je to v pořádku? A nebo byl porušen zákon?

Dobrý den, dle Zákona o spotřebitelském úvěru musí věřitelé před poskytnutím půjčky ověřit dlužníkovu schopnost splácet. Každý věřitel přistupuje k záznamům v registrech dlužníků jinak. Někdo toleruje menší a starší prohřešky, jiný nikoliv. Záleží na míře a stáří Vašeho prohřešku a toleranci společnosti Cofidis. Negativní záznam v registrech není zákonným důvodem pro zamítnutí úvěru.