Dobrý den, jsem 1,5 roku po insolvenci a musíme urychleně odkoupit dům za 650 000 Kč. Jediná nabídka na půjčku přišla po mé žádosti o podrobnosti tato: U obou variant se jedná o podnikatelský úvěr na nákup nemovitosti. 1) varianta - skládá se ze dvou fází a) podnikatelský úvěr na nákup nemovitosti se splatností 2-4 měsíce = slouží na překlenovací období a vyřízení dlouhodobého úvěru - zde se jedná o 2-3% měsíčně za poskytnutý úvěr - úvěr je bez měsíční splátky - notář, advokát cca - 15-20.000,- b) balonový úvěr na 1-3 roky dle potřeby - splácí se měsíčně pouze úrok, nikoli jistina - úrok 7,9%, předčasná splátka vždy k výročí roku 1% 2) varianta - skládá se pouze z jedné fáze - podnikatelský úvěr na nákup - úrok 14 -17%/rok. - právní služby, notář cca - do 20.000,- - splátka - je nám prakticky jedno - 6-10.000,-/měs. - délka úvěru 1+1+1 roky. K výročí vždy lze splatit bez poplatku - popřípadě by se dal zařídit úvěr i na 5-10 let s tím, že první rok a půl by byla splátka minimální a poté navýšení. Předčasná splátka by byla 1% + provize firmě a provize paní která toto zprostředkovala. Po výmazu z registru přejít do bankovní hypotéky. Nějak nedokážu propočítat jak moc je to špatně či je toto zvládnutelné.Děkuji
Dobrý den, chtěl jsem si vzít půjčku 150 000 Kč v bance. Prý jsem v delikvenci v NRKI. Před rokem jsem půjčku doplatil, měl jsem to na 6 měsíců a zpozdil jsem se o myslím u dvou splátek, ale jen dva až tři dny. Chci se zeptat o co se jedná a jak dlouho budu v delikvenci. Už jsem se poučil a teď ta doba je mnohem lepší, první půjčku jsem měl na příkaz k úhradě v daný den kdy byla splátka. Děkuji moc za odpověď. Pěkný den.
Dobrý den, dostal jsem do problémů díky svému zaměstnavateli. Ve snaze pomoct jsem si půjčil peníze s tím, že on je bude v pravidelných splátkách splácet. Zatím se to dělo více méně bez problémů. V dnešní době ale člověk neví co bude za týden a za měsíc. Mám na ty peníze sepsanou smlouvu o půjčce a na poště okolkovanou. Je nějaká možnost, když bych odešel z práce tuto smlouvu uplatnit, abych peníze neplatil za něj? Druhá věc jsou nezaplacené výplaty. Slyšel jsem, že je nějaká možnost přes pracovní úřad dostat nezaplacené výplaty s tím, že poté pracovní úřad je bude vymáhat po zaměstnavateli. Rád bych věděl, jestli je to pravda a kdy bych měl zavčas podniknout nějaké kroky, abych vyřešil tyto problém. Mnohokrát děkuji za každou radu.
Dobrý den, mého starého otce pod záminkou nějakých změn dalo by se říct nalákali do banky, kde mu nabídli výhodnou konsolidaci jeho čtyř úvěrů vedených u jejích banky. Dva z úvěrů platí 2 roky a další dva z úvěrů dokonce 4 roky, celková dlužná částka je 190 000 Kč. Byl vytvořen jeden velký úvěr na 260 000 Kč, ze kterého byly ty úvěry splaceny a zbytek byl převeden na účet otce, i když se mu jednalo pouze o konsolidaci. Otec špatně vidí a tak si při podpisu smluv tohoto nevšiml a to se událo ve čtvrtek 17.9. O víkendu ve svém bankovnictví si toho všiml a v pondělí už jim hlásil, že chtěl jen konsolidaci a ne peníze navíc. Domluvil se s bankou, že přebytečné peníze použije tedy na umoření tohoto velkého úvěru. Podotýkám, že na úvěru je RPSN 11,47%. Když jsme se to se strýcem dnes náhodou dozvěděli mezi řečí, taj se nám to chování banky nelíbilo a otec když zjistil jak nevýhodná konsolidace to vlastně je souhlasil, že jí chce zrušit. A proto se se strýcem vydali do banky, kde jim prý sdělili, že konsolidace zrušit bohužel nejde a kdyby ano, tak jim otec musí zaplatit celou výši nově sjednaného úvěru, i když ve smluvních podmínkách je napsáno, že lhůta pro zrušení konsolidace je bez udání důvodu 30 dní. Podotýkám, že všechny čtyři úvěry byly vedeny právě u banky, která nabídla tu konsolidaci a tak se ptám. Opravdu má banka nárok neposkytnout klientovi zrušení té konsolidace a vrácení starých úvěrů jak to bylo, když jsou vedené u její banky? De facto otec teď vlastně ty úroky bude platit znovu. Předem děkuji za odpověď.
Dobrý den, je možné nějak zneužít tyto údaje (např. založení pojistky, půjčky, hypotéky, smlouvy u operátorů a podobně)? Údaje: Titul, Jméno, Příjmení, datum narození, místo bydliště (město). Osobně si myslím že ne, jelikož tyto údaje kde kdo udává třeba na sociálních sítích, internetu a podobně. Raději bych se, ale rád ujistil u Vás jako odborníků. Předem děkuji za odpověď.
Dobrý den, jde na mé jméno a rodné číslo zablokovat bankovní i nebankovní půjčky? A pokud ano, jestli na dobu určitou nebo neurčitou, kdy bych tento zákaz zrušil a pak opět aplikoval. Nikde jsem na internetu nenašel, že by toto šlo, tak se ptám tu. Vím že by měla být určitě možnost změna rodného čísla, ale to bych musel měnit občanský a řidičský průkaz a všude musel oznamovat změnu. Přejdu k meritu věci. Vím, že jeden můj kamarád u kterého nevím zda mu mohu ještě opravdu věřit zná mé jméno, rodné číslo a jak se podepisuji. A mám obavy, aby si na mne nepůjčil. A dále máme plán na podnikání do budoucna, kde by se na mě rozjela živnost na stavební firmu. Tam by byl ještě větší problém, pokud by se dostal k IČ a půjčil si na firmu mnohem větší částky. Také by bylo vše na mou zodpovědnost. Proto bych rád věděl, jestli je možnost se proti tomuto pojistit, abych nedopadl špatně. Mnohokrát děkuji za odpověď.
Dobrý den, manžel má záznam v registru dlužníků. Dozvěděli jsme se o tom v naší bance. Jde o 3 roky starou a vyplacenou půjčku od Provident. Zaznamenaný záznam je v registru zapsán na 60 měsíců. Ale půjčka byla původně sjednána na 60 týdnů. Půjčku jsme v platili jednorázové a předčasně. Jde prý o pozdní platby. Je možné žádat o vymazání? Když jsou zadané informace nepravdivé? Konkrétně doba půjčky? Děkuji za odpověď
Bankovní poradna slouží jako služba návštěvníkům a registrovaným uživatelům portálu Banky.cz.
Bankovní poradna je neutrální a nestranná a Vaše dotazy se snažíme vyřešit v co nejkratší možné době a co nejefektivněji s ohledem na Vaší situaci.
Bankovní poradna je bezplatná a využití informací z naší bankovní poradny je na Vaše vlastní riziko, provozovatel portálu Banky.cz nenese žádnou odpovědnost za nesprávně pochopené informace či misinterpretaci našich odpovědí.