Dobrý den, může si na mě vzít půjčku neoprávněně osoba, pokud mi odcizí spolu s občanským průkazem také kartu od bankovního účtu? Podle výpisu nedošlo k žádnému pohybu na účtu, ovšem může být takováto karta brána jako další doklad totožnosti? A je dostatečná jako průkaz pro získání půjčky?
Dobrý den, dnes mi volali z banky, u které nevyužívám žádnou službu. Prý že reagují na mou včerejší online žádost o sjednání úvěru. Vysvětlila jsem jim, že jsem o nic nežádala. Neznámý žadatel zadal mé jméno za svobodna, telefon, email a adresu trvalého bydliště. Předpokládám, že s těmito údaji neměl moc velkou šanci úvěr získat. Chtěla bych se zeptat. Mám možnost někde zjistit, jestli bylo mým jménem žádáno o úvěr, půjčku nebo jiné finanční služby?
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, když mám na sebe hypotéku a přítel půjčku kterou řádně a bez problému splácí, nastane po svatbě problém co se týká mé hypotéky? Bude mě banka informovat nebo kontaktovat a něco měnit? Nebo je lepší tu půjčku doplatit co nejrychleji? Děkuji za odpověď.
Pokračování dotazu č. 18079: Zdravím, to bylo špatně pochopeno, já si nepotřebuji pujčovat na nájem a podobně, to co jsem tam napsal. Jde mi o to vytáhnout z karty maximální množství peněz, použít je 55 dní na zaplacení něčeho jiného a svoje peníze mít mezitím na nějakém spořicím účtu. Peníze potom samozřejmě vrátit všechny bez toho, aby banka dostala jakékoliv úroky ;-) Nejlépe je daný dluh zaplatit jinou kreditní kartou, ze které máte nějaké benefity z placení kartou (UCB) tak, že na tom získáte 2x a nejlépe když z toho dostáváte i státní příspěvek tak dokonce 3x násobně :-) Jedna taková existuje, je od mallpay a všechno tohle splňuje. Tak bych potřeboval ještě další ;-) A žádnou jsem zatím neobjevil a Vy tady o tom máte docela dobrý přehled, tak třeba byste měli nějaký tip.
Dobrý den, švagr je v insolvenci a po smrti tchyně jsme "museli" zainvestovat dluh na domu z její pozůstalosti. Švagr, logicky neměl prostředky, tak jsme jeho díl zaplatili za něj. Po ukončení insolvence bychom se měli srovnat, ale....co v případě (nechci nic přivolat) jeho smrti? Je nějaká možnost, prohlášení o investici či finanční pomoci do nemovitosti, jak to prokázat, aby se dal usoudit oprávněný zájem o návratnost investice, včetně nějakého výnosu (peníze byly z komerčního úvěru) a inflace? Děkuji
Dobrý den, pane Jermáři, chtěl bych vás poprosit o radu týkající se financí, respektive dluhů. Dovolím si vám popsat situaci. Maminka která minulý týden zemřela žila téměř třicet let s přítelem (neoficiálně druhem) v jeho domě. Maminka byla v insolvenci. Až nyní jsem zjistil, že i tak měli finanční problémy. Jelikož si maminka žádný úvěr vzít nemohla, tak sama zařizovala nebankovní půjčky od různých společností (Provident, Fajn půjčka, Express Cash, Help Financal). Takto si půjčovala několik let a vždy protože byla v insolvenci nechala tyto půjčky psát na svého přítele (75 let) a ten pouze půjčky podepisoval. A nyní po její smrti jsme vlastně zdědili jejího starého přítele s dluhy, které nemůže ani náhodou zvládat platit. I když maminka žila, tak jim na splátky nestačily dva starobní důchody, a proto si brali a brali další půjčky a vlastně se už několik let pohybovali v dluhové spirále. Už jsem se setkal s jedním "výběrčím" a zeptal jsem se ho, kde je nějaká slušnost, když dál půjčují lidem, kteří nemají na splácení. Řekl mi, že nevěděl, že mají další nebankovní půjčky a vždy nějak zaplatili. Já myslel, že tyto nebankovní společnosti vedené pod ČNB musí zjišťovat bonitu klienta. Když vezmu v potaz, že vše bylo psáno pouze na starého pána a když už mu dělali měsíční splátky 12 000Kč měsíčně, přijde další "lichvář" od jiné společnosti, dá mu půjčku 50 000Kč a tím mu na splátkách přidá dalších 6 500 Kč a za další tři měsíce přijde ochotně další "lichvář" a přidá další půjčku a tak to šlo několik let pořád dokola, tak jen kroutím hlavou jak je toto v dnešní době stále možné. Pane Jermáři, chtěl bych vás hezky poprosit o váš názor a popřípadě radu, jak starému pánovi pomoci. Přemýšlím o nějakém právním napadení těchto společností, ale vůbec nemám ponětí, jestli si tím pomůžu. V domě chce pán dožít (narodil se v něm) a ani nemám to srdce abych ho nutil, aby dům z důvodů dluhů prodal. Já vůbec nechápu, že takto půjčovat lidem je legální. Starý pán pobírá důchod 15 000 Kč, měsíční splátky jsou nyní ve výši cca 22 000Kč a na půjčkách zbývá zaplatit cca 237 000Kč. Předem moc děkuji za odpověď.
Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, manžel chce refinancování úvěru, ale chtějí do toho dát i mě. Jenže já jsem v insolvenci. Jediná možnost je udělat zúžení SJM. Má otázka tedy zní - když se udělá to zúžení SJM u notáře, zda se to dá do budoucna i zrušit nebo už je to nenávratné. Děkuji
Bankovní poradna slouží jako služba návštěvníkům a registrovaným uživatelům portálu Banky.cz.
Bankovní poradna je neutrální a nestranná a Vaše dotazy se snažíme vyřešit v co nejkratší možné době a co nejefektivněji s ohledem na Vaší situaci.
Bankovní poradna je bezplatná a využití informací z naší bankovní poradny je na Vaše vlastní riziko, provozovatel portálu Banky.cz nenese žádnou odpovědnost za nesprávně pochopené informace či misinterpretaci našich odpovědí.