Dobrý večer, chci se zeptat, jsem na neschopence a jsem těhotná. Ale nejsem v rizikovém těhotenství. Chtěla jsem od banky půjčit peníze na rekonstrukci bytu který potřebuji, abych měla kde žít až se miminko narodí, ale žádná banka mi nepůjčí právě proto, že jsem na neschopence. Tudíž se ptám, zda by pro mě nebyla vhodná nebankovní půjčka. Byt ve kterém bych byla je potřeba udělat komplet celý a je to v baráku mé sestry. Když budu řádně splácet, nemůže nikdo přijít a nějak zabavit sestře barák? Děkuji za odpověď.
Dobrý den, před půl rokem jsem si vzal úvěr 200 000 Kč. Peníze byly pro rodiče, kteří slíbili, že budou platit, ale bohužel nezaplatili ani jednu splátku. Dozvěděl jsem se o tom moc pozdě a neměl jsem na splácení těch předchozích splátek ani nových. Zároveň jsem si od stejné banky vzal ještě o pár měsíců dříve jiný úvěr na 120 000 Kč, také pro rodiče, kde se přestalo platit po 3 měsících. A zase od jiné banky mi už oznámili, že budu mít exekuci na plat, pokud jim neuhradím, co jsem dlužil za nějakou dobu, není to tak vysoká částka jako ty předchozí. Rozhodl jsem se, že si vyřídím insolvenci, ale úvěr na 200 000 Kč je prý považován za podvod a podle smlouvy mám uhradit celou částku, kterou jsem si půjčil. Jediným řešením je prý zaplatit těch 300 tisíc. Stačilo by, pokud bych zaplatil alespoň nějakou část z úvěru, třeba 2 splátky, aby se to přestalo brát jako podvod a tudíž potom jít do insolvence? Předem děkuji za odpověď.
Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, když jsem v insolvenci já i moje matka a u jednoho nebankovního úvěru je v zástavě rodinný domek mých rodičů, může se stát, že se bude muset prodat tento domek i přesto, že můj otec pravidelně úvěr platí splátkovým kalendářem? Tento úvěr mi byl poskytnut na moje IČ. Než jsem šla do insolvence, tak jsem se s věřitelem písemně domluvili na splátkovém kalendáři s tím, že tuto splátku budou nadále hradit mojí rodiče. Moje matka později šla do insolvence a zůstal tedy jen otec, který chce nadále platit tento úvěr, ale věřitel tvrdí, že mu tuto částku zabavuje insolvenční správce a věřitel vyžaduje po mém otci do měsíce uhradit celý úvěr i přesto, že první jednání moje matka s insolvenčním správcem bude mít za dva měsíce. Může vyžadovat věřitel prodej tohoto rodinného domu, i když otec je nadále ochotný tento úvěr pravidelně platit? Jaké jsou kroky, aby se dům neprodal a mohl otec nadále platit ve splátkovém kalendáři tento úvěr?
Dobrý den, potřebuji poradit, mám nějaké dluhy (sociální pojištění, splátky a kreditka). Chtěl bych si půjčit u banky okolo 100 000 Kč, abych zaplatil vše najednou. Mám ale jeden problém, pracuji na IČ a dohodu o provedení práce, průměr na fakturu dělá 26 000 Kč a na dohodu vždy 8 500 Kč. Banky mi odmítají půjčit, jelikož podle daňového přiznání mám zisk 92 000 Kč (doprava a ostatní pozemní přeprava dělá 60%), takže průměrně 7 000 Kč na měsíc a moje výdaje (elektřina a další) dělají 6 000 Kč, tím pádem mi zůstává jen 1 000 Kč na měsíc, což je málo. Banky údajně nerespektují dohodu o provedení práce, dohoda a faktura je od stejného zaměstnavatele, takže na sobě vázaná. Nevíte co s tím? Měl jsem nápad, pokusit se snížit dohodu na polovinu, tj. 5 000 Kč, tím pádem bych měl kolem 12 000 Kč zůstatek a 6 000 Kč podle daňového přiznání, to by mi už mohli půjčit banky nemyslíte? Samozřejmě až za rok, ale to už je jedno. Nebo pomohla by mi paušální daň? Nemusel bych řešit daňové přiznání a banky by mohli tu půjčku dát, nebo se mýlím?
Pokračování dotazu č. 12281: Děkuji za odpověď. Mám ještě otázku. Jak dlouhá doba obvykle uplyne od první nezaplacené částky k vydaní exekučního příkazu soudem, nikoli k samotné práci exekutora? A jak je to s věřiteli v mimobankovním sektoru jako například Cetelem, Provident apod.? Vím že oni tyto věci předávají přímo vymahatelským firmám. Dokonce to dělají i banky, např. Equa Bank. Co mají tyto vymahatelské firmy společné s exekutory a mají stejná práva? Jak je možné, že exekutor musí čekat na soud a oni ne? Navíc pokud získám peníze v průběhu času, od doby kdy věřitelé (bankovní či nebankovní sektor) věc postoupí do soudního řízení? Mohu dluh znovu začít splácet, či zaplatit celý, nebo již musím počkat jak to vše dopadne? Pokud začnu splácet dluh v období kdy se problémem již zabývá soud, ale nedošlo ještě k rozsudku, může být tento soud zrušen? A poslední otázka, v případě že finančně nejsem schopen splácet své závazky dle smluvních ustanoveních o úvěru, které jsem uzavřel s bankami, ale pravidelně splácím ve výši jež mi umožňují současné finanční možnosti, může i tak banka dát věc k soudu a může soud rozhodnout o exekuci? Děkuji
Dobrý den, prosím Vás, mám půjčky Zaplo 14 tisíc, Provident 20 tisíc a u své banky asi 140 tisíc. Potřeboval bych to vše nějak dát dohromady, nejlíp abych splácel jednu splátku. Ale problém je v tom, že jsem byl poslední dva měsíce pozadu ze splátkami z důvodu exekuce, kterou mám už měsíc zaplacenou. Myslíte že by tu byla nějaká šance? Děkuji
Bankovní poradna slouží jako služba návštěvníkům a registrovaným uživatelům portálu Banky.cz.
Bankovní poradna je neutrální a nestranná a Vaše dotazy se snažíme vyřešit v co nejkratší možné době a co nejefektivněji s ohledem na Vaší situaci.
Bankovní poradna je bezplatná a využití informací z naší bankovní poradny je na Vaše vlastní riziko, provozovatel portálu Banky.cz nenese žádnou odpovědnost za nesprávně pochopené informace či misinterpretaci našich odpovědí.