Banky.cz Bankovní poradna zdarma Exekuce a insolvence #23698,Rodiče v insolvenci, dcera se stěhuje a nastupuje do práce

Rodiče v insolvenci, dcera se stěhuje a nastupuje do práce, Exekuce a insolvence

Běžný účet s bonusem 3 000 Kč

Dobrý den, chápu že to není úplně otázka typu jestli se mi vyplatí, ale za pokus nic nedám. Přítelkyně ted dodělala střední školu a ještě bydlí u svých rodičů (manželé), kteří jsou v insolvenci. Takže se ptám - může moje přítelkyně jít do práce na HPP a nepoškodí to nijak rodiče? Něco jsem se dočetl, že se musí přiznat příjmy, ale s přítelkyní se stěhujeme do svého a jen čekáme do nabytí dané smlouvy. Děkuji mockrát.

Dobrý den, nástup dcery do práce a její stěhování od rodičů je přirozenou součástí života, rodiče v insolvenci to nijak nepoškodí (pouze se jim mírně sníží nezabavitelné minimum z důvodu snížení počtu vyživovaných osob - vůči dceři již nebudou mít vyživovací povinnost).