Banky.cz Bankovní poradna zdarma Exekuce a insolvence #22330,Rychlejší osobní bankrot na 3 roky

Rychlejší osobní bankrot na 3 roky, Exekuce a insolvence

Běžný účet s bonusem 3 000 Kč

Dobrý den, v dotazu č. 22269 odpovídate, že insolvence může skončit již po 3 letech a to splácením alespoň 60% dluhu. Nicméně tazatel má insolvenci 2 roky starou. Jelikož právě také vstupují do insolvence, tak mám informací, že toto vstoupí v platnost nejdříve v roce 2024, novela ještě není schválena. Jak to tedy je? Děkuji

Dobrý den,

rychlejší ukončení insolvence již po 3 letech při splacení min. 60% přihlášených pohledávek platí od novely ins. zákona z roku 2019. Toto pravidlo se tedy vztahuje na všechny osobní bankroty zahájené po 6/2019.