Banky.cz Bankovní poradna zdarma Běžný účet #23949,Sestra vzala peníze z účtu matky

Sestra vzala peníze z účtu matky, Běžný účet

Běžný účet s bonusem 3 000 Kč
23.8.2024 Běžný účet

Dobrý den, prosím o pomoc s řešením. Před měsícem mi zemřela mamka, která měla bankovní účet na své jméno. Jsem ze tří sourozenců a jeden ze sourozenců měl přístup k jejímu PC, kde mamka měla uložena i svá hesla a přístupové údaje. Měsíc před úmrtím byla mamka v nemocnici ve velmi vážném stavu (bezvědomí) a z jejího účtu byl přes online bankovnictví převeden veškerý zůstatek na jiný účet. Mamka tuto transakci provést nemohla vzhledem ke svému stavu a žádný disponent k účtu nebyl v bance nahlášen. Jediný, kdo tuto transakci mohl provést je zmíněná sestra přes mamky počítač. Dá se v rámci dědického řízení na toto poukázat, že transakce byla provedena v době, kdy mamka byla prokazatelně v bezvědomí nebo jakou jinou cestou se lze bránit? Děkuji, Vráťa

Dobrý den, dědické řízení řeší stav majetku k datu úmrtí zůstavitele. Pokud se něco nekalého stalo s majetkem maminky za dobu jejího života, je třeba toto řešit přes Policii ČR (došlo-li ke spáchání trestného činu) nebo soudní cestou.