Banky.cz Bankovní poradna zdarma Daně #15598,Sleva na poplatníka

Jak se ve výplatní pásce uplatňuje daňová sleva ve výši 2 320 Kč?

Běžný účet s bonusem 3 000 Kč
14.10.2021 Daně

Dobrý den, můžete mi prosím říct, jestli daňová sleva, která činí 2 320 Kč, se ve výplatní pásce přičítá k čisté mzdě? Děkuji za odpověď. Hezký zbytek večera.

Dobrý den,

můžete to vyjádřit i takto (daňová sleva na poplatníka se přičítá k čisté mzdě po odečtení daně), ale technicky přesnější by bylo "daňová sleva snižuje vypočtenou daňovou povinnost". Např. pracovník s minimální mzdou (15 200 Kč) využije z daňové slevy na poplatníka (2 320 Kč) pouze 2 280 Kč.