Banky.cz Bankovní poradna zdarma Půjčka #23583,Soukromý investor chtěl za půjčku poplatky předem

Soukromý investor chtěl za půjčku poplatky předem, Půjčka

27.5.2024 Půjčka

Dobrý den, žádal jsem o půjčku od soukromého věřitele který tvrdil, že je to bez jakýkoliv poplatku předem. Poslal mi smlouvu, kterou jsem podepsal. Pak mi najednou tvrdil, že je potřeba zaplatit bankovní záruka a bankovní převod. Peníze jsem mu tedy poslal (celkem 11 600 Kč). Pak najednou chtěl další peníze za nějaký daňový ekvivalent, tak jsem mu řekl, že už nic posílat nebudu. To že jsem přišel o ty dva poplatky, s tím se smířím. Ale může po mně vyžadovat peníze, které mi měl podle smlouvy poslat ale neposlal?

Dobrý den,

jakmile po Vás chce někdo peníze předem za příslib půjčky, práce, brigády, koupě nabízeného zboží, slíbeného dědictví či vztahu, vždy jde o podvod. O peníze zaslané podvodníkům jste bohužel definitivně přišel. Podvodníci po Vás určitě nemohou vyžadovat navrácení nepůjčených peněz.