Banky.cz Bankovní poradna zdarma Spoření #23765,Spolek chce uložit na 1 rok 15 mil. Kč

Spolek chce uložit na 1 rok 15 mil. Kč, Spoření

Stavební spoření s bonusem 8 500 Kč
10.7.2024 Spoření

Dobrý den, zapsaný spolek prodal nemovitost za 15 mil. Kč. Peníze budeme potřebovat za rok, kdy budeme investovat cca 10 mil. Kč, ostatní zůstanou jako rezerva. Nechceme riskovat, ale výnosy z úroků potřebujeme pro provoz. Prosíme o radu, děkujeme
Michal

Dobrý den, peníze doporučuji uložit na spořicí účet nebo termínovaný vklad. Vklady jsou pojištěny u každé banky na 100% hodnoty do ekvivalentu 100 000 EUR (cca 2,5 mil. Kč). 15 mil. Kč můžete rozložit mezi více bank, případě celých 15 mil. Kč doporučuji uložit u větší banky.