Dobrý den, v roce 2014 jsem si u ČS založila stavební spoření. Paní úřednice při sepisování smlouvy zaškrtla, že nežádám o státní podporu. Já jsem si toho nevšimla a smlouvu jsem podepsala. Dnes jsem si kontrolovala smlouvu a všimla jsem si chyby. Přišla jsem za dva roky díky paní úřednici o státní podporu ve výši 4 000 Kč. Je možné dostat zpětně státní podporu za 2 roky?Děkuji za odpověď.
Pokračování dotazu č. 3310: Mně nešlo ani tak jen o vinkulaci, ale o změnu úrokové sazby ze strany banky, kdy byla slíbena spořitelnou nějaká výnosnost, kterou později spořitelna změní bez vědomí toho, kdo má pro tento účel DKV vytvořenu. Připadá mi to, jako nedodržení smlouvy, lidsky podvod na klienta. Navíc mi pracovník na pobočce po telefonátu na centrálu řekl, že vinkulaci na DVK spořitelna zrušila. Pokud je tomu tak, pak je divné, že s penězi rodič může nakládat a investovat je pouze se souhlasem soudu, ale banka si může defakto dělat se soukromými financemi cokoli. To je nesouměrné. A jinak, pokud nebudou peníze na děti napsané, riskuje dospělý, že tyto může sebrat například exekutor, pokud se náhodou dospělý do nějaké situace dostane. Děkuji za reakci
Dobrý den, jde mi o souvislosti s produktem Poštovní spořitelny - Dětská vkladní knížka. Dětem jsme tento produkt uzavřeli z důvodu tehdy rozumných výnosů (3 děti). Při uzavírání u nejstarší dcery v roce 2010, kdy jí bylo 0,5 roku, jsem provedl u této vkladní knížky vinkulaci. V roce 2011, kdy jsem uzavíral právě narozené dceři stejný produkt, bylo mi pracovníkem na přepážce sděleno, že Poštovní spořitelna vinkulace DKV zrušila a tedy dcera první vinkulaci má neplatnou. Bohužel mi tato pracovnice vinkulaci napsanou v kladní knížce nezrušila (neškrtla mi slovo Vinkulace). Dnes jsem v situaci, kdy jsem zjistil, že Poštovní spořitelna o dost snížila úrokovou sazbu, aniž by nám to nějakým způsobem oznámila, a tím změnila podstatu toho, proč má mít dítě takový typ spoření. Paní na pobočce tvrdí, že je na DVK vinkulace, navíc nebyly dětem připsány prémiové procenta za spoření tak, jak banka píše v informacích a požadují od nás, aby o zrušení vinkulace rozhodl soud. Dle mého názoru banka porušila podmínku, kvůli které jsme se pro daný produkt rozhodli, ovšem potřebuji poradit alespoň obecně, jak se ze spoření vyvázat? Děkuji velice a s pozdravem Laubr
Pokračování k dotazu č. 3306: Děkuji za odpověď. Stavební spoření mám teprve od toho měsíce (u ČS) s cílovou částkou na 300 000, měsíčně si na něj budu ukládat 2 000,-. Myslíte si, že by bylo vhodnější tam uložit dosavadní peníze pro synovce (tj. cca 68 000,-) nebo je raději dát do již zmíněné Creditas na spořící účet? Kde by bylo lepší zhodnocení? Mohu po 6 letech určité peníze ze stavebního spoření vybrat, i když nebude dosažena cílová částka? Equa bank vynechávám, tam mám spoření pro sebe.
Dobrý den, spořím peníze (měsíčně 1 000,-) pro svého synovce. Peníze zatím dávám na spořící účet u Equa bank (Spořící účet HIT mám pro sebe). Pokud vše bude dobře probíhat, spořit budu ještě 13 let. Bylo by vhodnější převést spoření jinam, např. do nově vzniklé banky Creditas? Spořící účet nebo raději termínovaný vklad? Nejlepší by jistě bylo stavební spoření, ale to mohou založit pouze rodiče (těm o spoření říkat nechci). Nebo jsou i jiné možnosti? Děkuji za pomoc.
Bankovní poradna slouží jako služba návštěvníkům a registrovaným uživatelům portálu Banky.cz.
Bankovní poradna je neutrální a nestranná a Vaše dotazy se snažíme vyřešit v co nejkratší možné době a co nejefektivněji s ohledem na Vaší situaci.
Bankovní poradna je bezplatná a využití informací z naší bankovní poradny je na Vaše vlastní riziko, provozovatel portálu Banky.cz nenese žádnou odpovědnost za nesprávně pochopené informace či misinterpretaci našich odpovědí.