Banky.cz Bankovní poradna zdarma Exekuce a insolvence #22177,Správce chce zrušit insolvenci pro malicherný důvod

Správce chce zrušit insolvenci pro malicherný důvod, Exekuce a insolvence

Běžný účet s bonusem 3 000 Kč

Dobrý den, prosím o radu. Jsem v insolvenci. Teď je to 15 měsíců. Nikdy jsem neměla problém s žádnou splátkou. Dnes mi přišel email od ins. správce, že dlužím na TV poplatcích 405 Kč. Ins. správce chtěl vyjádření. Asi 2x nám nepřišlo do schránky SIPO. Zaplatila jsem vše co na SIPO bývá, ale na TV poplatky jsem zapomněla. Hned jsem to obratem zaplatila. Vše jsem ins. správci napsala a poslala i v příloze foto o zaplacení. Správce psal, že mi na základě tohoto co se stalo bude insolvence soudem zrušena. Opravdu mi muže byt zrušena, když jsem to hned obratem zaplatila a nebyl to úmysl? Děkuji

Dobrý den,

zrušit pro toto insolvenci by bylo zcela nepřiměřené. V insolvenci nesmíte dělat další závazky, kterým byste nebyla schopna dostát. Pokud jste zapomněla 2x zaplatit televizní poplatky (dohromady několik stokorun - navíc chybou České televize, která pravděpodobně zapomněla poplatky na SIPO předepsat) a vše jste obratem napravila, nenaplňuje dle mého názoru toto jednání zákonné důvody pro zrušení insolvence.

Pokud váš ins. správce používá k přemýšlení místo hlavy koleno a skutečně na soud podá návrh na zrušení insolvence, soud by mu neměl vyhovět. Nicméně i tak doporučuji vyhledat odbornou právní pomoc, abyste se případně byla schopna správně a včas u soudu bránit.