Banky.cz Bankovní poradna zdarma Exekuce a insolvence #24042,Srážky před insolvencí

Srážky před insolvencí, Exekuce a insolvence

Běžný účet s bonusem 3 000 Kč

Pokračování dotazu č. 24039: Dobrý den, teď jsem koukala do výplatní pásky a paní účetní mi strhává exekuci jako přednostní, i když ještě nemám stanovenou splátku insolvence. Jednání se správcem mám až 6.11., kde budu řešit výši splátky, tak abych měla na zaplacení nájmu. Měla by mi účetní strhává splátku stejnou do doby než bude insolvenční řízení schváleno nebo tedy jako přednostní pohledávku? V poradně kde jsem si nechávala sepsat insolvenční návrh mi právě říkali, že než mi insolvenci schválí soud, budu mít splátku stejnou, tedy jako nepřednostní exekuci. Moc děkuji za odpověď, Petra

Dobrý den, děkuji za doplnění. Je to tak, jak Vám bylo sděleno v poradně. Doporučuji vše probrat se mzdovou účtárnou Vašeho zaměstnavatele. Případně si ještě ověřte, zdali nedošlo ke změnám v exekuci - mohlo být zahájeno vymáhání přednostní pohledávky (pak by vyšší srážka byla oprávněná).