Banky.cz Bankovní poradna zdarma Exekuce a insolvence #24197,Srážky při nemoci

Srážky při nemoci, Exekuce a insolvence

Běžný účet s bonusem 3 000 Kč

Dobrý den, od začátku měsíce jsem na neschopence (prvních 14 dní kdy je náhrada mzdy, bylo 22.10.). Na kontrolu mám jít až 14.11., aby mi lékař poslal potvrzení na ČSSZ o trvání nemoci. Tzn. že bych dostal nemocenské dávky někdy až na konci listopadu nebo později a to za období 22.10.-14.11.? Mam insolvenci a kvůli výpočtu srážek bych měl mít vyplacenou nemocenskou pouze za říjen? Jak se prosím toto řeší? Myslel jsem, že lékař zasílá potvrzení o trvání nemoci vždy na konci měsíce. Mockrát dekuji.

Dobrý den, v insolvenci se vše řeší individuálně domluvou s Vaším ins. správcem (neznám detaily Vašeho případu, výši příjmů, počet vyživovaných osob, průběh splácení, výše přihlášených pohledávek). Nemocenská se vyplácí se zpožděním. Domluvte se s Vaším správcem, zda-li se srážky provedou z nemocenské nebo z výplaty/náhrad od zaměstnavatele.