Banky.cz Bankovní poradna zdarma Hypoteční poradna #24064,Účastník úvěrové smlouvy odmítá spolupracovat

Účastník úvěrové smlouvy odmítá spolupracovat, Hypoteční poradna

Pokračování dotazu č. 24060: Dobrý den, děkuji za odpověď. Ale ručitel nám hypotéku dále nepodepíše. Je mu to jedno. Ani ho nemůžeme už dohledat. Bez ručitele nová smlouva nebo pokračování hypotéky nelze přeci. V bance nám paní řekla, že novou smlouvu už do konce fixace nestihne, ať ručitele přemluvíme. No ručitel už není, nebude.

Dobrý den, děkuji za doplnění. Jde tedy o účastníka Vaší úvěrové smlouvy, kterého nelze nikterak dohledat ani kontaktovat? Doporučuji vše oznámit Vaší bance - společně řešení určitě najdete. Případně by šlo vše řešit refinancováním hypotéky u jiné banky (máte-li dostatečnou bonitu). Kolik Vám prosím zbývá doplatit, jak vysoké máte příjmy, kolik je Vám let? Refinancování hypotéky trvá obvykle 3-4 týdny.