Banky.cz Bankovní poradna zdarma Exekuce a insolvence #22885,Ukončení insolvence a srážky ze mzdy

Ukončení insolvence a srážky ze mzdy, Exekuce a insolvence

Běžný účet s bonusem 3 000 Kč

Dobrý den, 10. března 2024 se mi strhne 60. splátka v insolvenci. Jak dlouho trvá, než mě soud osvobodí od zbytku dluhů? Kde se budou shromažďovat srážky za duben a květen? U zaměstnavatele v depozitu nebo u ins. správce? A jak to pak bude z vyplacením na můj účet zpátky? Děkuji

Dobrý den,

po uplynutí 60 měsíců zhodnotí ins. správce průběh vašeho osobního bankrotu a požádá soud o ukončení insolvence a prominutí dluhů (pokud jste řádně splnil podmínky oddlužení). Vše trvá obvykle několik měsíců. Srážky ze mzdy by měly být ukončeny co nejdříve. Pokud se tak nestane, budou Vám všechny přeplatky samozřejmě později vráceny.