Banky.cz Bankovní poradna zdarma Podvod #23752,Vážně nemocná žena mi chce darovat peníze

Vážně nemocná žena mi chce darovat peníze, Podvod

Běžný účet s bonusem 3 000 Kč
5.7.2024 Podvod

Dotaz, dostal jsem email od paní z Francie, která nemá rodinu, je vážně nemocná, zbývá ji pár dní života a vybrala si mě pro humanitární pomoc ohledně dědictví. Poslala mi kontakt na svého právníka. Ten mě kontaktoval a komunikuje přes whatsapp a email, zařídil darovací smlouvu, kterou mi zaslal v pdf. Ofotil jsem ji a podepsal, prý předáno soudu k ověřování. Chtějí poplatek 285eur na náklady - je to možné? Tohle mi právník napsal v poslední zprávě: V současné době je třeba uhradit poplatky za ověření, které požaduje pařížský soud. Tímto způsobem bude vaše darovací smlouva legalizována, takže bude mít plnou právní váhu. Po této fázi bude kontaktována banka paní Tasse, aby převedla finanční prostředky z dědictví na váš bankovní účet v České republice. Na tom není nic složitého.

Dobrý den, tento trik používají podvodníci zhruba od roku 1997, kdy se začal internet více rozšiřovat mezi běžné uživatele. Podvodník Vám slíbí zbohatnutí (dar, dědictví) či cokoliv jiného po čem toužíte (vztah, koupě inzerovaného bazarového zboží) a jen po Vás chce předem uhradit malý poplatek. Po zaplacení prvního menšího poplatku následuje ujištění, že slíbený dar/dědictví je už na cestě a jen je třeba uhradit další poplatek. Takto z Vás podvodník bude tahat peníze tak dlouho, dokud je budete ochoten posílat.