Banky.cz Bankovní poradna zdarma Běžný účet #23798,Výpis z účtu zemřelého

Výpis z účtu zemřelého, Běžný účet

Běžný účet s bonusem 3 000 Kč
17.7.2024 Běžný účet

Dobrý den, ráda bych se zeptala, zda jako vypravitel pohřbu mám nárok na výpis z účtu zemřelého. Po úmrtí otce bylo dědické řízení zastaveno pro majetek nízké hodnoty, který měl být vydán mně, pozůstalé dceři. V bance mi bylo řečeno, že neodpovídám za dluhy, jelikož nejsem dědic, zůstatek na účtu mi nevyplatí, pravděpodobně je účet již v mínusu a že na výpis nemám nárok. Je postup banky správný? Děkuji.

Dobrý den, banka může zůstatek na účtu vyplatit jen oprávněnému dědici. Oprávněného dědice určuje notář v notářském rozhodnutí o vypořádání dědictví. Osoba vypravující pohřeb nemá nárok na výplatu dědictví ani na výpis z bankovního účtu zemřelého.