Banky.cz Bankovní poradna zdarma Pojištění #23863,Výplata pojistného plnění u životního pojištění

Výplata pojistného plnění u životního pojištění, Pojištění

Životní pojištění od expertů
5.8.2024 Pojištění

Dobrý den, mám sjednáno životní pojištění u Air Bank a platím 60 Kč měsíčně. Výše pojištění pojistného plnění v případě mého úmrtí je stanovena na 100 000 Kč. Znamená to, že tato částka bude vyplacena obmyšlené osobě v této výši bez ohledu na to, jak dlouho životní pojistku platím? Děkuji

Dobrý den, ano, sjednané pojistné plnění 100 000 Kč bude vyplaceno obmyšlené osobě v plné výši nezávisle na době po kterou pojištění platíte. Neznám Vaši životní ani majetkovou situaci, ale takto nízké pojistné plnění reálně nikomu nepomůže. Dobré životní pojištění by bylo dražší, ale zase by v případě úmrtí reálně pomohlo.