Banky.cz Bankovní poradna zdarma Exekuce a insolvence #24039,Výše srážek v exekuci a insolvenci

Výše srážek v exekuci a insolvenci, Exekuce a insolvence

Běžný účet s bonusem 3 000 Kč

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat - podala jsem si návrh na insolvenci a v současné době mi běží 2 měsíční lhůta na přihlášení pohledávek. Z výplaty mi jsou strhává splátky exekuce ve výši cca 12 tisíc a po podání návrhu na insolvenci mi najednou splátky vystoupili na 22 tisíc, tudíž nemám na zaplacení nájmu a podobně. Jen by mě zajímalo, jak je to možné, když mi ještě nebyla určena insolvenční splátka a v návrhu mám, že žádám o nižší splátku než je zákonem dána. Moc dekuji za odpověď, Petra

Dobrý den, jaký máte prosím čistý příjem, kolik vyživovaných osob (děti, manžel) a jaké pohledávky jsou vymáhány exekučně (přednostní/nepřednostní)? Srážky ze mzdy začínají v insolvenci až po plném schválení oddlužení. Zároveň od momentu podání žádosti o oddlužení je pozastaven výkon exekuce. Současné srážky tak pravděpodobně končí v depozitu zaměstnavatele na žádost exekutora. Dotaz na výši srážek doporučuji směřovat na mzdovou účtárnu Vašeho zaměstnavatele (mohlo dojít i k chybě).