Banky.cz Bankovní poradna zdarma Exekuce a insolvence #3515,Western Union

Můžu poslat peníze přes Western Union, i když jsem v insolvenci?

Běžný účet s bonusem 3 000 Kč

Dobrý den, pokud jsem v insolvenci a budu potřebovat odeslat peníze do zahraničí přes Western Union, kde vlastně dávám svůj občanský průkaz, je možné, že nebudou doručeny, protože jsem je tam vložila osobně já a jakoby zůstanou v systému kvůli informaci, že jsem v insolvenci ? Nebo se tohoto nemusím bát? Vím že účet vlastní mít nemohu, proto se ptám. Děkuji

Dobrý den,

občanský průkaz se u Western Union předkládá pouze z důvodu identifikace původu peněz (aby se zamezilo legalizaci výnosů z trestné činnosti a financování terorismu). Osobně nevím o žádném případu, kdy by Western Union peníze dlužníka zablokoval a předal je exekutorovi, ovšem nelze to zcela vyloučit. Tak jako tak není obecně Western Union nejlepším nástrojem pro převod peněz, neboť platby do zahraničí jsou zatíženy vysokými poplatky a velmi špatnými kurzy. Z pohledu exekuovaného, který nemůže mít běžný účet v bance, však mnohdy jiná možnost bohužel nezbývá.