Banky.cz Bankovní poradna zdarma Běžný účet #23762,Zasílání výplaty na účet v exekuci

Zasílání výplaty na účet v exekuci, Běžný účet

Běžný účet s bonusem 3 000 Kč
8.7.2024 Běžný účet

Dobrý den, dostal jsem se do exekuce a mám problém, že zaměstnavatel mi vyplácí peníze pouze na účet. Je nějaká možnost, abych o peníze nepřišel a zažádal si třeba o splátkový kalendář, aniž bych udal svůj účet? Co třeba účet v zahraničí? Beru lehce přes 20 tisíc korun. Taková částka by exekutora nemusela přece zajímat. Děkuji za odpověď. Michal

Dobrý den, o splátkovém kalendáři můžete zkusit jednat s exekutorem, ale s příjmem 20 000 Kč není moc co vymýšlet. Velmi pravděpodobně tak vše skončí srážkami ze mzdy. Výplatu si nadále nechte posílat na účet. Pokud by Vám exekutor účet zablokoval, požádal byste obratem o převedení blokovaného účtu do režimu chráněného účtu. Nezabavitelné minimum (zbytek mzdy po srážkách) Vám bude vždy ponecháno (pokud by došlo k omylu a i tyto peníze by byly obstaveny, domáhal byste se jejich vydání vylučovací žalobou). Účet v zahraničí smysl nemá - exekutor by si Vás našel i v ostatních zemích EU. Pro 20 000 Kč nemá smysl nic vymýšlet - srážky nebudou vysoké. Případně můžete požádat o insolvenci.