Pokračování dotazu č. 19439: Dekuji za odpoved. Dedic tedy nepodepsal bance povinosti ze zastavni smlouvy po zustaviteli. Notar neziskal od uverove banky smlouvy. Ziskal je vsak na KN. V uverove smlouve se neuvadi nic ohledne nesplaceni uveru a tim padem zabaveni/prodej nemovitosti v zastave. Je zde pouze odstavec o smluvnich pokutach: Vyse jednotlive smluvni pokuty cini soucin cisla 0.1 a celkove vyse uveru. V zastavni smlouve je sice uveden Vykon zastavniho prava, avsak podepsan byvalym majitelem a ne dedicem (coz uverova banka nyni po dedici nepravem pozaduje), aby prevzal veskerou odpovednost za pokuty, ktere vznikly napriklad rok neplatnym pojistenim predmetu zastavy atd. Nemelo by tedy tez platit ujednani uverove banky a zastavce (zas. slouva) o prodeji nemovitosti v pripade nesplaceni uveru dluznikem. Jak jste psal minule, dedic neni v pripade nepodepsani zastavni smlouvy partnerem uverove banky. Pokud by tedy nakonec stejne doslo k alternative prodeje predmetu zastavy bankou, co banka uprednostnuje drive(?), pokud je nemovitost na kterou byl poskytnut uver jiz dostavena, zkolaudovana a jeji soucasna hodnota prevysuje nynejsi dluh. Byl by to predmet zastavy, nebo nemovitost, na kterou banka puvodne pujcila penize? I v pripade, ze by banka prodala predmet zastavy, tak se muze dedic domahat soudne nahrady skody v plne vysi a to by musel dluznik zrejme prodat nemovitost, kterou diky zastave postavil. Dekuji predem za Vase odpovedi.
Dobrý den,
pokud dlužník přestane splácet hypoteční úvěr, zpeněží banka nemovitost v zástavě (je to pro banku nejjednodušší a nejrychlejší řešení - jakýkoliv jiný způsob vymáhání dluhu by byl pro banku komplikovanější a méně jistý). Zástavní právo nezaniká úmrtím majitele zástavy, přechází na dědice. Pokud by Vás tedy dlužník chtěl tzv. napálit, přestane splácet, převede svůj majetek na osobu blízkou, Vy přijdete o nemovitost a škodu budete moci vymáhat po nemajetném dlužníkovi, na které si nic nevezmete.
Bankovní poradna slouží jako služba návštěvníkům a registrovaným uživatelům portálu Banky.cz.
Bankovní poradna je neutrální a nestranná a Vaše dotazy se snažíme vyřešit v co nejkratší možné době a co nejefektivněji s ohledem na Vaší situaci.
Bankovní poradna je bezplatná a využití informací z naší bankovní poradny je na Vaše vlastní riziko, provozovatel portálu Banky.cz nenese žádnou odpovědnost za nesprávně pochopené informace či misinterpretaci našich odpovědí.
Dobrý den, smlouva na energie byla uzavřena na dobu určitou. V obchodních podmínkách dodavatele, které platily v době uzavření smlouvy, bylo ujednání, že v případě, když nebudeme chtít smlouvu znovu prodloužit, musíme dát výpověď 3 měsíce před ukončením této doby. V novele energetického zákonu je psáno o době 20 dní před ukončením, par.11. Čím se prosím řídit, abychom nepromeškali dobu k ukončení vztahu s dodavatelem? Děkuji
Dobrý den, prosím, mám doma dluhopisy (měly být vyplacené na konci 2025) firmy, která nyní na začátku října zanikla. Jak byste mi prosím nyní doporučili postupovat, abych se dostal ke svým penězům? Na jakoukoliv komunikaci nereagují. Děkuji a hezký den.
Dobrý den, před 6ti lety jsme si založili stavební spoření, abychom dosáhli na úvěr na bydlení. Vedeno na manželku (v té době ještě přítelkyně). K tomu nám navrhl poradce na každé dítě (2) založit též spoření, též vedeno na ženu. Na dětském se uspořilo jen něco kolem 36 tis., u ženy bylo 57 000 Kč. Dostali jsme úvěr 800 tis. Žena ale po svatbě spadla do insolvence (5/24) a těch 57 tisíc jí bylo použito na umoření dluhů. Dětské účty se dále neplatí, ale už uplynula 6ti letá doba. Jak peníze vybrat a nepřijít o ně? Se ženou se rozvádíme, ale ještě návrh podaný nebyl. Jak řešit tyto účty Děkuji
Dobrý den, mám dotaz - mám zablokovaný účet z důvodu dluhu u pojišťovny. Přišly mi na něj peníze. Chtěl bych z těch peněz co mám na účtu to vyrovnat, to prý to nejde. Neexistuje nějaký formulář, který bych vyplnil a tím pádem by se ten dluh strhnul a já bych se dostal ke zbytku peněz?
Pokračování dotazu č. 24217: Dobrý den, děkuji za odpověď. Insolvenci manžel podal na svou firmu, takže jako právnická osoba. Co se týká pojistky, tak pojistník jsem já jako manželka a manžel je tam hlášený jako pojištěný. Jak se tedy vyplácí úrazové (když manžel má úraz)? Musí se hlásit insolvenčnímu správci? Děkuji s přeji hezký večer.
Dobrý den, chci se zeptat, manžel má insolvenci kvůli úpadku firmy. Já manželka mám sjednané pojištění úrazové i pro případ nemocenské. Na mou pojistku, kterou platím já, je hlášený manžel jako pojistník. V případě úrazu a vyplacení bychom museli částku nahlásit správci insolvence? Děkuji moc za objasnění. Petra
Pokračování dotazu č. 24204: Dobrý den, děkuji za odpověď - doplním. Jedná se o havarijní pojištění na auto a údajně pro vozidlo taxi měla být částka navýšená. Auto jezdilo asi dva měsíce a bylo pojištěno v rámci flotily vozidel firmy. Děkuji za odpověď.
Bankovní poradna slouží jako služba návštěvníkům a registrovaným uživatelům portálu Banky.cz.
Bankovní poradna je neutrální a nestranná a Vaše dotazy se snažíme vyřešit v co nejkratší možné době a co nejefektivněji s ohledem na Vaší situaci.
Bankovní poradna je bezplatná a využití informací z naší bankovní poradny je na Vaše vlastní riziko, provozovatel portálu Banky.cz nenese žádnou odpovědnost za nesprávně pochopené informace či misinterpretaci našich odpovědí.
Hypotéka pouze na jednoho z manželů: Jak to funguje? Pojištění odpovědnosti: Ochrana, kterou oceníte v nečekaných situacích a jak zúžení společného jmění manželů ovlivňuje vaši hypotéku? To vše se dozvíte v 19. dílu hypotečních novinek.
Pětileté úrokové sazby dlouhodobě používáme při konstrukci Indexu GOFI 70, který sleduje vývoj nabídkových cen na českém hypotečním trhu. Aktuálně však najdou uplatnění pouze v minimálním množství případů.
RB prodlužuje tradiční PODZIMNÍ HYPODNY do 30.11.2024. Tématem zůstává Odpovědná hypotéka.