Banky.cz Bankovní poradna zdarma Hypoteční poradna #23856,Zástava za hypotéku s právem dožití

Zástava za hypotéku s právem dožití, Hypoteční poradna

Dobrý den, budeme rekonstruovat dům, ve kterém bydlíme se svými rodiči. Je možné u hypotéky ručit tímto domem, kdyby rodiče byli jako věcné břemeno? V případě že tato možnost nejde, jak lze tohle vyřešit? Rozdělit dům na dvě bytové jednotky a ručit jednou bytovou jednotkou? Nebo je nějaká jiná možnost? Děkuji za odpověď.

Dobrý den, za hypotéku nelze ručit nemovitostí, která má zapsané věcné břemeno práva dožití (taková nemovitost v zástavě by byla velmi špatně prodejná při nesplácení úvěru). Doporučuji rozdělit dům na bytové jednotky a za úvěr ručit jen Vaším bytem (bude-li hodnota jednoho bytu dostatečná pro získání hypotéky). Kontaktujte prosím naše hypoteční poradce, kteří s Vámi vše proberou a v případě zájmu vyřídí hypotéku na klíč online z pohodlí domova.