Banky.cz Bankovní poradna zdarma Osobní a rodinné finance #23938,Zatajení dědictví v insolvenci

Zatajení dědictví v insolvenci, Osobní a rodinné finance

Běžný účet s bonusem 3 000 Kč

Pokračování dotazu č. 23934: Dobrý den, děkuji za odpověď ohledně mého dotazu na dědictví v případě osoby s ukončenou insolvencí. Ještě jsem se chtěl zeptat, zda je tedy možné, aby můj strýc mohl obnovit to zmíněné dědické řízení s tím, že tvrdí, že zatajil insolvenčnímu úřadu fakt, že má dědit část domu. A zároveň jaký postih by mu hrozil, kdyby toto nahlásil? Děkuji

Dobrý den, zatajení dědictví v insolvenci je problémem pro osobní bankrot dlužníka. Insolvence by mohla být zrušena pro porušení pravidel/nepoctivé jednání ze strany dlužníka. Není to problém notáře, není to důvodem k obnově dědického řízení. Naopak by i následující insolvence dlužníka mohla být zrušena pro nepoctivý záměr.