Banky.cz Bankovní poradna zdarma Spoření #23714,Zdanění penzijního spoření - jednorázové vyrovnání

Zdanění penzijního spoření - jednorázové vyrovnání, Spoření

Stavební spoření s bonusem 8 500 Kč
28.6.2024 Spoření

Dobrý den, zrušil jsem loni penzijní připojištění po dosažení 60 let stejně jako pán, který se dotazoval přede mnou. A také jsem dostal vyplaceno odbytné ponížené o 15%. Avšak oproti předchozímu tazateli jsem dostával příspěvky od zaměstnavatele a v daňovém prohlášení jsem odečítal po dobu 10 let od základu daně 12 000 Kč ročně po dobu 10 let. Musím dodanit příspěvky zaměstnavatele i těch 12 tis ročně po dobu 10let? Děkuji za odpověď.

Dobrý den, při výplatě penzijního připojištění formou jednorázového vyrovnání se daní příspěvky zaměstnavatele a zisk sazbou 15%. Snížení daňového základu se nevrací ani jinak nekoriguje. Penzijní společnost již vše zdanila a z vyplacených peněz nic dalšího danit nemusíte.