Banky.cz Bankovní poradna zdarma Hypoteční poradna #23607,Získáme hypotéku na mateřské po insolvenci?

Získáme hypotéku na mateřské po insolvenci?, Hypoteční poradna

Dobrý den, mám docela důležitý dotaz. Asi před rokem a půl jsem 100% doplatil insolvenci. Vím že teď 5 let mám utrum na vše. Ale před týdnem jsem se oženil, žena nemá žádné dluhy a pobírá mateřskou. A chceme příští rok řešit společné bydlení, k dispozici bychom měli asi 250-300 tisíc v hotovosti. Můj čistý příjem je přibližně 55 000 Kč. Již bez dluhu a žena má 10 000  Kč mateřskou. Je nějaká možnost získat nějak hypotéku nebo ne? Nebo po jaké době? Pokud nic z toho ne, může žena získat nějak půjčku přibližně 400 000 Kč? To bychom potom mohli využít u ekonomických staveb jejich nabídku bez hypotéky, ale chtějí 15% z ceny, což je 700 000 Kč. Zajímá mě, jestli se ty naše příjmy počítají dohromady a jak moc hraje roli má minulost. Děkuji moc za nějaké rady, s pozdravem Pavel

Dobrý den, více bonitní klienti mají šanci získat hypotéku nejdříve za 3-4 roky od data ukončení insolvence. Doporučuji vyčkat ještě min. 1,5 roku. Mateřskou a následně i rodičovskou lze uznat do příjmů doplňkově. Manželka by nyní o úvěr teoreticky sama žádat mohla, ale prakticky nemá dostatečný příjem (10 000 Kč nestačí). Navíc většina bank uznává mateřskou/rodičovskou jen doplňkově (je vyžadován ještě jiný příjem za zaměstnání/podnikání).