Banky.cz Bankovní poradna zdarma Exekuce a insolvence #23726,Ztráta zaměstnání

Ztráta zaměstnání, Exekuce a insolvence

Běžný účet s bonusem 3 000 Kč

Dobrý den, v zaměstnání jsem podepsal dohodu o rozvázání pracovního poměru. Máme společnou insolvenci manželů. Manželce se strhává cca 3 500 Kč. U mne to bylo cca 10 000 Kč. Bohužel již pravděpodobně neseženu stejně placené zaměstnání a splátky u mne klesnou zhruba na 5 000 Kč. Navíc novou práci pravděpodobně neseženu během pár dnů ale např. do měsíce. Je ztráta zaměstnání a pravděpodobně snížení splátek důvodem pro zrušení insolvence? Děkuji

Dobrý den, ztráta zaměstnání ani nástup do nové o něco hůře placené práce nejsou důvody pro zrušení insolvence. Vaše nová práce (a výplata) by měla být přiměřená Vaším schopnostem. Příklad: Pokud by se jaderný inženýr nechal zaměstnat jako metař, ins. správce by z toho nadšen nebyl (příjem by byl evidentně pod potenciálem). Jinak je samozřejmě normální, že někdy máte o něco lépe a jindy zase o něco hůře placenou práci.