Banky.cz Bankovní poradna zdarma Spoření #23858,Ztratil jsem přístup ke stavebnímu spoření dětí

Ztratil jsem přístup ke stavebnímu spoření dětí, Spoření

Stavební spoření s bonusem 8 500 Kč
4.8.2024 Spoření

Dobrý den, měl by jsem dotaz ohledně stavebního spoření. Synovi jsem spořil. Založil jsem účet v bance, ze kterého odcházely platby pouze pro byt, včetně plateb na jeho stavební spoření. Od 1.8. je syn plnoletý a z mého internetového bankovnictví jeho smlouva zmizela vč. naspořených peněz. Myslel jsem, že to bude překvapení, ale zatím to tak nevypadá. Budu se dotazovat v bance. Mám jen dotaz, jestli je možné zjistit, jestli někdo zjišťoval (a kdo) informace v bance o této smlouvě. Jsem rozvedený, své exmanželce jsem nechal vše, ale mám divný pocit, že to přes své známé v bance zkoušela zjistit. Díky za odpověď, pokud se tomuto tématu věnujete, s pozdravem Josef.

Dobrý den, k vyřazení produktu z Vašeho internetového bankovnictví došlo automaticky dnem dosažení plnoletosti u syna. Vy jste měl po celou dobu přístup k jeho účtu stavebního spoření z titulu rodiče/zákonného zástupce. Zákonným zástupcem jste přestal být k 1/8, syn nyní v právních otázkách jedná sám za sebe. Vy již tak k jeho účtu přístup nemáte. Není-li syn doposud klientem dané banky/stavební spořitelny, stačí navštívit nejbližší pobočku a nechat si zřídit přístup do internetového bankovnictví. Získá přístup ke svému stavebnímu spoření.