Zadejte telefon, a náš hypoteční specialista se vám ozve.
Chcete si pořídit vlastní nebo hezčí bydlení, ale nemáte na něj dostatek vlastních financí? Řešením může být půjčka na bydlení. Ne každý totiž má dostatek financí, aby si splnil svůj sen o vlastní nemovitosti.
Půjčka na bydlení?
Účelový úvěr, kterým lze financovat pořízení nemovitosti, rekonstrukci bydlení, koupi nábytku a vybavení domácnosti. Má jasně definovaný účel, proto nabízí výhodnější podmínky pro splácení.
Hypotéka nebo stavební spoření?
Z jakých druhů půjček na bydlení můžete vybírat? A jaký je mezi nimi rozdíl?
Dlouhodobý úvěr, který musí být zajištěn zástavou nemovitosti. Využití úvěru může být účelové (na investici do nemovitosti nebo financování bydlení) nebo neúčelové (americká ).
Hypotéka na dům či byt ale není jediným řešení. Máte stavební spoření? Pak můžete využít také řádný úvěr ze stavebního spoření. Nárok na něj má každý, kdo si na „stavebko“ ukládá peníze alespoň dva roky, naspořil minimálně 40 % cílové částky a banka jej ohodnotila patřičným hodnotícím číslem.
Na stavební spoření se váže ještě překlenovací úvěr ze stavebního spoření. Ten může žadatel dostat hned po uzavření smlouvy.
Bankovní produkty kategorie Hypotéky na bydlení jsou právě srovnané vzestupně podle Úrok 70% LTV. Úrok 70% LTV znamená "úroková sazba p.a. s fixací na 5 let pro úvěry od 1,5 mil. Kč a LTV do 70%".
Přehled a porovnání hypoték na bydlení můžete seřadit i jinak po kliknutí do modré lišty záhlaví – například podle úrokové sazby pro jiné LTV, jinou výši hypotéky, nebo podle poplatků za sjednání či vedení hypotéky.
Hledáte bydlení, které vám nezruinuje rozpočet? Přemýšlíte, kde v České republice můžete měsíčně zaplatit nejméně za pronájem bytu? Sestavili jsme přehled měst a regionů, kde jsou nájmy nejlevnější. Ale i těch, kde za nájem dáte největší část příjmů (odpovídajících průměru pro danou lokalitu). Ukážeme, kolik lidí platí jak vysoké nájemné a jestli v menším městě vždycky vydáte za bydlení méně než ve velkoměstě. Víte, co snižuje nájem a jak na něm ušetřit?
Co je zajištění úvěru a jaké má formy? Zajištění úvěru je způsob, kterým se věřitel chrání před rizikem nesplácení úvěru, a může zahrnovat nemovitosti, osobní záruky nebo jiné prostředky. Právě to, jaké zajištění je vyžadováno, závisí na druhu úvěru a bonitě dlužníka.
Téma bydlení ve stáří se stává čím dál naléhavějším. Data ukazují dramatické rozdíly v životní úrovni seniorů ve vlastním bydlení a těch v nájmu. Zatímco majitelé nemovitostí vydávají na bydlení v průměru 21 % svých příjmů, v nájmu to může být i ke 40 % měsíčních příjmů. V domácnostech seniorů jsou rozdíly mezi oběma skupinami ještě vyšší. Jaké jsou reálné možnosti pořízení vlastního bydlení v různém věku, jak využít hodnotu nemovitosti jako zdroj příjmů ve stáří a na co myslet při přípravě bydlení na seniorský věk? Dozvíte se právě tady.