Zadejte telefon, a náš hypoteční specialista se vám ozve.
Někdy si nemůžete vzít hypotéku na pořízení nemovitosti z důvodu nemožnosti zástavního práva. Řešením je předhypoteční úvěr. Díky němu si můžete koupit obecní nebo družstevní byt, postavit na klíč dům, koupit parcelu od obce apod. Dokud nebudete zapsáni jako vlastník nemovitosti, nemůžete jí totiž ručit.
A právě tehdy můžete využít předhypoteční úvěr. Tato překlenovací půjčka Vám vypomůže do doby, než bude nemovitost v katastru převedena na Vás a Vy s ní budete moci ručit. Předhypoteční úvěr je úročen vyšším procentem, ale jakmile bude nemovitost ve Vašem vlastnictví, přejdete na běžnou hypotéku s nižším úrokem.
Jedná se o krátkodobé řešení, které Vám ale umožní stavět, rekonstruovat byt či dům svépomocí nebo průběžně platit faktury firmě, která dům staví. Během předhypotečního úvěru splácíte jen úroky, které jsou pevně stanovené. Jistina úvěru se splatí až s řádnou hypotékou. Podmínky pro jeho získání jsou shodné s běžnou hypotékou, protože v ní časem plynule přejde.
Jelikož se jedná jen o krátkodobé řešení, je klient maximálně do 24 měsíců doložit vhodnou nemovitost, na kterou bude převedeno zástavní právo. V opačném případě může banka požadovat splacení celého úvěru.
Bankovní produkty kategorie Předhypoteční úvěr jsou právě srovnané vzestupně podle Úrok 70% LTV. Úrok 70% LTV znamená "úroková sazba p.a. s fixací na 5 let pro úvěry od 1,5 mil. Kč a LTV do 70%".
Přehled a porovnání předhypotečních úvěrů můžete kliknutím do modré lišty záhlaví seřadit i jinak – například podle úrokové sazby pro jiné LTV, jinou výši hypotéky, nebo podle poplatků za sjednání či vedení hypotéky.
Rozhodování mezi nájemním a vlastnickým bydlením je pro mnoho Čechů zásadním krokem ovlivňujícím jejich finanční stabilitu a životní styl. Jak jsme na tom podle zkušenosti odborníků v současnosti? Jak se vyvíjí požadavky nájemníků a nakolik jsou lidé, rozhodnutí pro vlastní bydlení, ochotni „uchýlit“ se nakonec do nájmu? Kdo je typický vlastník a kdo typický nájemník?
Úrokové sazby hypoték prožívají poměrně turbulentní období. Poté, co se v roce 2020 přiblížily k historickým minimům, začaly opět růst. A to k téměř rekordním výškám. V roce 2023 vyskočily skoro k 6 %. Aktuálně ale znovu klesají. Podívejte se, co vývoj úrokových sazeb hypoték ovlivnilo a jak se úroky v posledních letech měnily.
Ať už plánujete kupovat nebo stavět dům, rozhodně se vám bude hodit mít přehled o vývoji cen nemovitostí na nemovitostním trhu. Připravili jsme si pro vás přehledné shrnutí toho, jak se ceny nemovitostí vyvíjely v letech 2020 až 2024.