Zadejte telefon, a náš hypoteční specialista se vám ozve.
Chcete si pořídit vlastní nebo hezčí bydlení, ale nemáte na něj dostatek vlastních financí? Řešením může být půjčka na bydlení. Ne každý totiž má dostatek financí, aby si splnil svůj sen o vlastní nemovitosti.
Půjčka na bydlení?
Účelový úvěr, kterým lze financovat pořízení nemovitosti, rekonstrukci bydlení, koupi nábytku a vybavení domácnosti. Má jasně definovaný účel, proto nabízí výhodnější podmínky pro splácení.
Hypotéka nebo stavební spoření?
Z jakých druhů půjček na bydlení můžete vybírat? A jaký je mezi nimi rozdíl?
Dlouhodobý úvěr, který musí být zajištěn zástavou nemovitosti. Využití úvěru může být účelové (na investici do nemovitosti nebo financování bydlení) nebo neúčelové (americká ).
Hypotéka na dům či byt ale není jediným řešení. Máte stavební spoření? Pak můžete využít také řádný úvěr ze stavebního spoření. Nárok na něj má každý, kdo si na „stavebko“ ukládá peníze alespoň dva roky, naspořil minimálně 40 % cílové částky a banka jej ohodnotila patřičným hodnotícím číslem.
Na stavební spoření se váže ještě překlenovací úvěr ze stavebního spoření. Ten může žadatel dostat hned po uzavření smlouvy.
Bankovní produkty kategorie Hypotéky na bydlení jsou právě srovnané vzestupně podle Bez pojištění. Bez pojištění znamená "přirážka k úrokové sazbě při nesjednání životního pojištění či pojištění schopnosti splácet".
Přehled a porovnání hypoték na bydlení můžete seřadit i jinak po kliknutí do modré lišty záhlaví – například podle úrokové sazby pro jiné LTV, jinou výši hypotéky, nebo podle poplatků za sjednání či vedení hypotéky.
Česká národní banka dnes přikročila k dalšímu snížení základní úrokové sazby o 0,25 procentního bodu na rovná 4 %. Co to bude znamenat pro vaši peněženku? A bude snižování repo sazby pokračovat i na dalších zasedáních bankovní rady ČNB?
Jak velkou část svého příjmu dáváte na bydlení? Zatímco průměrná česká domácnost vydá na nájem, energie a další související náklady kolem 24 % příjmu, některé skupiny obyvatel jsou zatíženy mnohem víc (a jiné mnohem méně). Například nájemníci dávají 37 % svých příjmů, kdežto vlastníci jen okolo 20 %. Podívejte se, jak se liší náklady na bydlení podle regionů, typu bydlení, podle příjmů obyvatel i dle socioekonomického postavení. Zjistěte také, kde se v Česku žije nejlevněji (v poměru k příjmům) a kde jsou lidé zatíženi náklady na bydlení nejvíc.
Možná si říkáte, že máte přehled o bydlení v České republice. Nejdražší byty jsou v Praze a nejdražší bydlení (běžné výdaje na bydlení jako procento z celkového příjmu) jsou také v Praze. Ale co ostatní města a regiony? Jak to vypadá v nich? Že nemáte ani tušení? Nevadí. Přinášíme vám přehlednou statistiku v obou oblastech: kde kolik stojí metr čtvereční bytu, a kde dáte kolik ze svého příjmu na vše, co je spojené s bydlením (bez započtení úvěrů a příspěvku na bydlení).