Doby, kdy se lidé dívali na nebankovní poskytovatele půjček přes prsty, jsou už dávno pryč. Nemůžeme říct, že se nemáte čeho obávat. Stále se najdou tací, kteří se vám budou snažit zatajit různé poplatky, a především se vždycky můžete přivést do problémů vlastní neschopností splácet.
Situace na českém trhu se ale významně změnila a na podvodné lichváře už dnes prakticky nenarazíte. A když ano, tak bez licence na černo.
Situaci na českém trhu rapidně zlepšilo nařízení, že každý poskytovatel půjček potřebuje licenci od ČNB. Podmínky k získání této licence nejsou úplně snadno dosažitelné, takže se tím odfiltrovali menší nespolehliví poskytovatelé, kterým šlo často jen o to vymáčknout ze svých zákazníků co nejvíce peněz.
Působit bez licence je nelegální, nicméně než se odhodláte od někoho si půjčit, raději si ověřte, zda licenci od ČNB má. To je pro vás jistá záruka bezproblémového jednání. Většinou tuto informaci najdete někde viditelně napsanou na webu, poskytovatelé se jí rádi pochlubí.
Poskytovatelé nebankovních úvěrů si svou reputaci zlepšili také množstvím výhod oproti bankám. V bance neexistuje nic takového jako rychlá půjčka, musíte přijít osobně, doložit všechny potřebné dokumenty a počkat, než si vše ověří, aby se rozhodli, zda vám úvěr vůbec mohou schválit. U nebankovních společností je celý proces podstatně rychlejší. Může se stát, že budete mít peníze na účtu už do hodiny od schválení. Zažádáte si o ně online, nebo dokonce jen SMS zprávou.
Abychom nebankovní poskytovatele jen nechválili, má to celé jeden háček. Velká spousta těchto společností se zaměřuje na rychlé půjčky v nízkých hodnotách. Půjčí vám maximálně třeba dvacet tisíc korun. Najdete několik takových, které dávají i vyšší úvěry, například u ProfiCredit dostanete až 166 000 Kč, a to do druhého dne. U těchto částek je sice nezbytné prokázat příjmy, nicméně vyřízení je stále nesrovnatelně rychlejší oproti bance. Navíc máte možnost odložení splátek zdarma. Která banka vám tohle nabídne?
Češi opouštějí „starý“ typ penzijního spoření, jehož výnos v uplynulých letech zdaleka nepokryl ani inflaci. V rámci dobrovolného spoření na stáří s podporou státu jsou naopak na vzestupu doplňkové penzijní spoření (DPS) a dlouhodobý investiční produkt (DIP), který byl spuštěn na začátku letošního roku. Jeho cílem je motivovat více lidi, aby se zabezpečili na stáří.
Investice do kryptoměn často vyvolávají
debaty kvůli jejich vysoké volatilitě a souvisejícím rizikům. Ale co kdyby
teoretická rizika mohla být minimalizována pomocí špičkové analytiky založené
na umělé inteligenci? Právě to je vizí SmartBit Boost—průlomové investiční
platformy, která má za cíl učinit celý proces kontrolovanější a spolehlivější.
Umělá inteligence (AI) již není jen doménou futuristických vizí nebo vědeckofantastických filmů. Dnes proniká do všech oblastí našeho života a mění způsob, jakým pracujeme, komunikujeme a dokonce i tvoříme. Její potenciál je obrovský, a přesto se mnozí ptají: Jak vlastně umělá inteligence funguje a jak ji můžeme využít ve svůj prospěch?
Představte si, že plánujete svou vysněnou
dovolenou. Vybíráte ideální destinaci, rezervujete hotel a těšíte se na chvíle
odpočinku. Co by se mohlo pokazit?
Zdroj obrázku: Freepik.com
Díky realitním investičním fondům určeným pro drobné investory můžete do nemovitostí investovat, aniž byste jako v případě nákupu vlastní investiční nemovitosti museli mít miliony. Vaše prostředky se navíc zhodnocují bez starostí. Výběru objektů a jejich správě se totiž věnuje tým zkušených profesionálů. Navíc investujete nikoliv do jedné, ale do celého portfolia odlišných typů nemovitostí v různých zemích a s různorodou skladbou nájemců. Diverzifikace snižuje rizika, a naopak zvyšuje stabilitu výnosu v čase. Pokud se rozhodnete začít investovat do realitního investičního fondu, poradíme vám, co sledovat při volbě toho konkrétního, kterému svěříte své finanční prostředky.
KOMENTÁŘE k článku Nebankovní půjčky už dávno nejsou tabu
Zatím nejsou přidány žádné komentáře. Podělte se s námi o Váš názor.