Chcete si pořídit vlastní bydlení a nemáte našetřeno dostatek peněz? Řešením může být hypotéka. Která je ta pravá? Dosáhnete na ni? Jaká jsou pravidla pro její získání? Nejen na to Vám odpoví hypoteční poradna.
Ceny nemovitostí rostou. Hypotéka se tak stává skvělou investicí. Navíc si nemovitost přizpůsobíte k obrazu svému a nemusíte čekat na svolení vlastníka. Ale co je hlavní – bydlení bude VAŠE.
Promyslete své možnosti. Jakou část investice do vlastního bydlení můžete hradit ze svých zdrojů? Kolik můžete měsíčně splácet? Pro orientační výpočet můžete využít hypoteční kalkulačku.
Před tím, než si začnete vybírat nemovitost, počítejte. Kolik můžete investovat? A jakou částku si můžete půjčit, aniž byste ohrozili svou existenci? Hypotéka je dlouhodobý závazek, na který se ještě nabalí poplatky, náklady na energii apod.
Poptejte se na hypotéku u své banky, ale nepodléhejte hned
první nabídce. Porovnejte si nabídky ostatních bank - srovnání hypoték.
Buďte důslední. Nenechte
se zlákat jen výhodnou úrokovou sazbou. Posviťte si i na další skryté poplatky.
Nenašli jste odpověď na svou otázku? Využijte naší hypoteční poradny. Rádi Vám pomůžeme a vše vysvětlíme.
Dobrý den, vyřizujeme hypotéku okolo 3-3,5 mil. Kč. Dostal jsem nabídku na 30let (to chceme) s úrokem 2,39%, když uděláme fix na 10 let. Nechodíme ve financování, takže se chceme zeptat, zda-li to je dobrý úrok. Nebo se ještě můžeme dostat níže. Děkuji
Dobrý den, potřebuji hypotéku. Jelikož financím příliš nerozumím, tak mi byl doporučen finanční specialista z Broker Consulting. Na druhé návštěvě mi bylo doporučeno založit si spoření OK Smart ETF (smlouva a obstarávání nákupu a prodeje investičních nástrojů) na 22 let se vstupním poplatkem 21 120 Kč a s měsíční splátkou 2 000 Kč. Jelikož jsem ještě nedala trvalý příkaz ke strhávání peněz, tak jsem se chtěla zeptat, jestli mohu od smlouvy odstoupit. Cítím se podvedena. Protože tomu nerozumím tak se bojím, že to nebude pro mě moc výhodné (podle recenzí které jsem si našla). Prosím poraďte mi, jak si nejlépe vybrat hypotéku. Sama přes banky? Předem děkuji za odpověď.
Dobrý den, přítel cizinec by si rád vzal v ČR hypotéku. Jakých náležitostí je zapotřebí? Momentálně není zaměstnán. Stačí výpisy účtu k potvrzení toho, že je opravdu schopen splácet? Vyžadují všechny banky pro poskytnutí hypotéky potvrzení od zaměstnavatele o výši příjmů? Pokud někdo např. zdědí vyšší obnos peněz, neměl by být, předpokládám, problém dostat hypotéku i při stávající nezaměstnanosti? Děkuji moc za cenné rady!
Dobrý den, před časem jsem si půjčila 500 tis. na střechu, ale musela jsem pořídit auto a došlo k dalším jiným výdajům. Co mne čeká? Bankovní úřednice mne od přiznání zrazuje a předpokládá, že někde seženu falešnou fakturu za střechu. Poraďte mi prosím. Děkuji
Pokračování dotazu č. 8773: Děkuji za rychlou zpětnou vazbu. Reaguji na tuto Vaši odpověď zde. "Těchto případů je minimum (podepsaný dodatek před refixací a následná mimořádná splátka), tedy se jedná o doposud řádně neprozkoumanou oblast (nebyl zde žádný spor, kde by rozhodoval soud a tím stanovil precedens). Doporučuji v dodatku jasně uvést, podle kterých pravidel bude dále nahlíženo na úvěrovou smlouvu."
Stejně tak i Sdružení obrany spotřebitelů - Asociace, z.s., které jsem se svým dotazem oslovila také, doporučuje domluvit se stávající bankou na tom, že se bude refixovaný úvěr řídit novou právní úpravou. Naše stávající banka nám po vyjednávání nabídla velice výhodné podmínky, které konkurence ne. Děkuji za vysvětlení.
Bankovní poradna slouží jako služba návštěvníkům a registrovaným uživatelům portálu Banky.cz.
Bankovní poradna je neutrální a nestranná a Vaše dotazy se snažíme vyřešit v co nejkratší možné době a co nejefektivněji s ohledem na Vaší situaci.
Bankovní poradna je bezplatná a využití informací z naší bankovní poradny je na Vaše vlastní riziko, provozovatel portálu Banky.cz nenese žádnou odpovědnost za nesprávně pochopené informace či misinterpretaci našich odpovědí.