Chcete si pořídit vlastní bydlení a nemáte našetřeno dostatek peněz? Řešením může být hypotéka. Která je ta pravá? Dosáhnete na ni? Jaká jsou pravidla pro její získání? Nejen na to Vám odpoví hypoteční poradna.
Ceny nemovitostí rostou. Hypotéka se tak stává skvělou investicí. Navíc si nemovitost přizpůsobíte k obrazu svému a nemusíte čekat na svolení vlastníka. Ale co je hlavní – bydlení bude VAŠE.
Promyslete své možnosti. Jakou část investice do vlastního bydlení můžete hradit ze svých zdrojů? Kolik můžete měsíčně splácet? Pro orientační výpočet můžete využít hypoteční kalkulačku.
Před tím, než si začnete vybírat nemovitost, počítejte. Kolik můžete investovat? A jakou částku si můžete půjčit, aniž byste ohrozili svou existenci? Hypotéka je dlouhodobý závazek, na který se ještě nabalí poplatky, náklady na energii apod.
Poptejte se na hypotéku u své banky, ale nepodléhejte hned
první nabídce. Porovnejte si nabídky ostatních bank - srovnání hypoték.
Buďte důslední. Nenechte
se zlákat jen výhodnou úrokovou sazbou. Posviťte si i na další skryté poplatky.
Nenašli jste odpověď na svou otázku? Využijte naší hypoteční poradny. Rádi Vám pomůžeme a vše vysvětlíme.
Dobrý den, jsem po insolvenci, která skončila na jaře v roce 2018. Chtěl jsem se zeptat, jestli je nějaká reálná možnost získání hypotéky na koupi bytu. Byt má hodnotu 950 000 Kč. Měsíční příjem mám 32 000 Kč, z toho platím pouze alimenty 5 000 Kč. Jsem rozvedený a žádné půjčky ani úvěry nemám a smlouvu v zaměstnání mám na dobu neurčitou. Případně na jakou nejvyšší částku bych dosáhl. Předem moc děkuji
Dobrý den, s bratrem plánujeme postavit dvojdomek pod jednou střechou, s jedním číslem popisným, se dvěma zcela samostatnými bytovými jednotkami, na společném pozemku, kde každý spoluvlastní 1/2. Stavební řízení je již v běhu, a proto nelze dělat žádné katastrální úpravy, dělení apod. Stavět se musí na jednom pozemku, rozdělení připadá v úvahu až po kolaudaci. Můžeme na výstavbu čerpat hypotéku každý zvlášť tzn. dvě hypotéky na jednu zástavu? Po dostavbě by se nemovitost katastrálně rozdělila na samostatné bytové jednotky a pozemky by se vyjmuly ze zástavy navzájem, tzn. moje zástava (pozemek, bytová jednotka) v jeho úvěru a naopak jeho zástava v mém úvěru. Dle informací od bankovního poradce KB takovouto možnost nabízí a sice před podpisem hypoteční smlouvy předložíme svoji verzi smlouvy o budoucím uspořádání majetkových vztahů. Prosím o radu, zdali je takovéto řešeni možné nejen u KB, případně jak je to obecně s vyjmutím zástavy. Částka mého úvěru by byla v poměru k hodnotě zastavené nemovitosti a pozemku po rozdělení cca 61%. Předem Vám moc děkuji za odpověď a přeji hezký den.
Dobrý den, je mi 20 let, pracuji jako státní zaměstnanec, čistý měsíční příjem činí cca 15 000 Kč, přítel 30 let, momentálně na pracovním úřadě. Dostaneme hypotéku na byt, jeli půl bytu vedeno na přítele a druhá část bytu na tetu? Chceme vyplatit tu druhou část bytu. Odhad nemovitosti je cca 1 mil. Kč
Dobrý den, budu stavět s firmou domek. Nevím ale jak ho nejlépe finanancovat. Hypotéka nepřipadá v úvahu, nechodím do práce, živí mě přítel. Pozemek mám a stavba menšího domku bez základové desky, kterou mám zdarma, bude stát 2 315 000 Kč. Hotovost mám 1 700 000 Kč a byt 3+1 v hodnotě cca 2 900 000 Kč. Nevím jak naplánovat dofinancování z prodeje bytu, když nemáme kam jít a potřebujeme v něm bydlet a zároveň ho mít prodaný. V nedokončené stavbě nás bydlet nenechají. Je mi hloupé se firmy ptát, jestli by bylo možné doplatit dům po prodeji bytu, nevím jestli to nějaké firmy nabízejí. Dům budu platit po částech vždy až se část postaví, nic dopředu. Děkuji
Dobrý den, po vašem doporučení na financování dřevostavby mám zájem o hypotéku, jen jsem se chtěla ještě optat, když stavba bude psaná na rodiče (v důchodu), zda mám šanci hypotéku dostat. Zároveň bych stavbou i ručila. Jsem rozvedená 42 let, čistý příjem 22 000 Kč, bez dluhů, syn 18 let, který u mne nepravidelně pobývá. Děkuji
Dobrý den, v minulosti jsem měl vícero dluhů, které jsem cca před 2 lety všechny zaplatil. Jsem stále ale veden v registru Solus. Mám teď na sebe paušál a internet, které řádně platím, nedávno jsem si půjčil od Air Bank na spotřebitelský úvěr cca 80 tisíc, které také řádně platím. Vzal jsem si ho jenom proto, že mě skoro všude zamítli, peníze mám stále na účtě, vlastně jsem si vzal jako na "rezervu" čistý měsíční příjem mám cca 35-45 tisíc. Myslíte, že by mi banka poskytla hypotéku na barák? Když cca před 3 měsíci mě každý zamítl, akorát Air Bank mi půjčila? Mám v plánu tyto peníze splatit co nejdříve a poté zažádat o hypotéku, ale jsem stále veden v registru Solus. Děkuji za odpověď
Dobrý den, zajímalo by mě, jestli banky berou v potaz při žádosti o hypotéku příjem ze zahraničí, pokud má člověk třeba německou smlouvu. Taky by mě zajímalo, jestli je možné při hypotéce třeba ručit pozemkem. Mám nějaké své úspory, nicméně při stavbě a koupi pozemku by určitě tyto úspory padly právě za pozemek. Proto by mně zajímalo, jestli by bylo možné potom ručit právě tímto pozemkem a jestli je tam možno za tohoto stavu teda vůbec získat hypotéku, když v podmínkách pro udělení jsou právě určitá procenta z vlastních zdrojů, které by ale právě padla na koupi pozemku. Děkuji za informace.
Dobrý den, v novém roce 2020 budeme s manželem žádat o hypotéku. Banka samozřejmě požaduje potvrzení o příjmech od zaměstnavatele. Já jsem nyní třetí měsíc v pracovní neschopnosti (rizikové těhotenství). Koho mám požádat o potvrzení příjmů - zaměstnavatele nebo ČSSZ?
Syn žádal o hypotéku, ručila mu tchyně s bývalým manželem. Dům vlastní na půl. Syn podepsal převzetí, ale potom se přišlo na to, že to nepodepíše nová manželka tchána. Před podepsáním o tom nebyl informován, že je to potřeba, prý nový zákon. A bez podpisu nic nedostane. Ale hrozí mu zaplatit až 350 tisic penále. Je to vůbec možné?
Bankovní poradna slouží jako služba návštěvníkům a registrovaným uživatelům portálu Banky.cz.
Bankovní poradna je neutrální a nestranná a Vaše dotazy se snažíme vyřešit v co nejkratší možné době a co nejefektivněji s ohledem na Vaší situaci.
Bankovní poradna je bezplatná a využití informací z naší bankovní poradny je na Vaše vlastní riziko, provozovatel portálu Banky.cz nenese žádnou odpovědnost za nesprávně pochopené informace či misinterpretaci našich odpovědí.