Chcete si pořídit vlastní bydlení a nemáte našetřeno dostatek peněz? Řešením může být hypotéka. Která je ta pravá? Dosáhnete na ni? Jaká jsou pravidla pro její získání? Nejen na to Vám odpoví hypoteční poradna.
Ceny nemovitostí rostou. Hypotéka se tak stává skvělou investicí. Navíc si nemovitost přizpůsobíte k obrazu svému a nemusíte čekat na svolení vlastníka. Ale co je hlavní – bydlení bude VAŠE.
Promyslete své možnosti. Jakou část investice do vlastního bydlení můžete hradit ze svých zdrojů? Kolik můžete měsíčně splácet? Pro orientační výpočet můžete využít hypoteční kalkulačku.
Před tím, než si začnete vybírat nemovitost, počítejte. Kolik můžete investovat? A jakou částku si můžete půjčit, aniž byste ohrozili svou existenci? Hypotéka je dlouhodobý závazek, na který se ještě nabalí poplatky, náklady na energii apod.
Poptejte se na hypotéku u své banky, ale nepodléhejte hned
první nabídce. Porovnejte si nabídky ostatních bank - srovnání hypoték.
Buďte důslední. Nenechte
se zlákat jen výhodnou úrokovou sazbou. Posviťte si i na další skryté poplatky.
Nenašli jste odpověď na svou otázku? Využijte naší hypoteční poradny. Rádi Vám pomůžeme a vše vysvětlíme.
Dobrý den, obracím se na Vás s dotazem. Ten se jedná ohledně hypotečního úvěru. Ve zkratce, s přítelem chceme kupovat byt. Už na začátku jsme se domluvili, že byt bude můj a pokud mé příjmy nebudou dostatečné k získání samostatné hypotéky, přidá se následně do hypotéky i on. O hypotéku jsem žádala v České spořitelně (na 30 let, na 2.490.000,- s 15% LTV - jen mé vlastní úspory). Tudíž od banky dostaneme 2.116.500,- Bohužel moje příjmy na tuto částku nedosáhly a přítel do hypotéky byl připojen, hypotéka nám následně byla odlepnuta. Hned na začátku jsme naši situaci říkali v ČS, že chceme, aby vlastnictví bytu bylo jen na mou osobu. Nejprve nám vše odsouhlasily. Ve chvíli kdy nám developer zaslal Smlouvy budoucí kupní s tím, že jsme oba ve hlavičce jsem se z ČS dozvěděla, že cestu že byt bude v mém vlastnictví nedělají a že zástavní právo na kupovaný byt musí být na oba. Z toho vyplynulo, že přítel bude vlastnit půlku bytu. Přes právníka jsem se ale dozvěděla, že by byla možnost u jiné banky mít hypotéku na oba, ale vlastníkem by byl jen jeden z nás (já). Mohl by jste mi poradit, která z bank toto umožňuje? V současné chvíli mám předjednanou hypotéku od ČS na 2.116.500,- na 30 let, úroková sazba 1,99% s fixací na 8 let.
Dobrý den, mam u nebankovky hypotéku 1,2 mil Kč. Hledám, kdo by mohl refinancoval, ale u bank narážím na CBCB, kde je zaznam ČS, kde jsem měl účet 25 let s kontokorentem 8 000 Kč. Protože jsem nebyl spokojen se službami, tak jsem účet zrušil. ČS tento kontokorent zesplatnila, udělala z tohoto klasický spotřebák, dala tomu nové číslo a hodila do CBCB a začala vymáhat a já jsem po několika splátkach zaplatil. Nyní je to v registru vedeno jako zesplatněný úvěr 8 000 Kč, který je již 1,5 roku zaplacený, ale pro banky je to velký problám pro refinancování 1,2mil. Chci se zeptat, je někdo, kdo by tento z mého pohledu drobný delikt mohl akceptovat a refinancovat 1,2 mil. na rozumný úrok?
Chtěl bych si vzít na dluh 1 600 000 Kč s tím, že hodlám koupit byt, který v odhadu bude mít hodnotu 1 900 000+ Kč. Jsem zaměstnán pouze 6 měsíců a průměrný příjem mam 20 000 Kč. Kupní smlouvu s majitelem mam domluvenou 1 500 000 Kč. Co byste mi doporučil za nejvhodnější řešeni? (hypotéka u které banky, nebo popř. stavební spoření)
Dobry den, u UB jsme měli hypoteční úvěr na byt ve výši 3 025 309 Kč, datum zahájení od 12.5.2010 a máme stále u banky vedený osobní účet, který jsme připraveni kdykoliv zrušit v případě nevyhnutelnosti okolností. Zároveň jsme dne 12.5.2010 složili u banky zálohu ve výši 93 000 Kč ve prospěch pojištění pro případ neschopnosti splácet hypoteční úvěr Smlouva o zřízení zástavního práva k pohledávce z termínovaného vkladu u banky Tato smlouva nebyla ze strany banky řádně dodržována, zejména čl. VII. Realizace zástavního práva. V roce 2015 byl v zahraničí. Komunikovali jsme s bankou, aby zálohu ve výši 93 000 Kč použila ve prospěch splátek. Ze strany banky nám byla přislíbena čekací doba na splnění zaplacení splátek. V roce 2016 jsme se rozhodli byt prodat a postavit si rodinný dům. Hypoteční úvěr jsme po dohodě s bankou splatili a ukončili dne 25.8.2016. a zápisy v bankovním registru CBCB nedělala (v korespondenci banky je uvedeno, že i v případě, že by banka pro úhradu dlužných splátek použila zastavěný termínovaný vklad, informace o porušení platební morálky by v registrech vykazovala). Úroky z vkladu ve výši 8 400 Kč byly zaslány na účet navrhovatele. Dne 6.9.2016 jsme koupili pozemek na stavbu rodinného domu, nechali zpracovat proekt a začali jsem jednat o novém hypotečním úvěru s bankami. Dne 17.10.2016 obstaral výpis z CBCB. Teprve díky tomuto výpisu z bankovního registru jsem se dozvěděl, že mi vznikly negativní zápisy od roku 2010, zejména v roce 2015 v případě nesplacení čtyř splátek ve výši 46 813 Kč (maximální výše nesplacených splátek v době od 2010 - 2016), kdy navrhovateli banka poskytla čekací dobu a v roce 2016 za zpoždění splátky v období 4/16 ve výši 1 108 Kč, zpoždění 6 dní a splátky v období 6/2016 ve výši 11 288 Kč, zpoždění 4 dny. Bulo podano nikolik reklamace 30.01 podan podmet na ČNB a bankovniho auditora poradte prosim banky pravnika cokoliv co pomuze Dekuji
Dobrý den, pro účely mé diplomové práce jsem si vybrala pozemky, které jsem ocenila. Daný pozemek vychází kolem 50.000.000. Jedná se o pozemek komerční zástavby. Jako další krok by mělo být jeho zafinancování, ale zde se nachází můj problém. Klasické kalkulačky dostupné a internetu nepočítají s takovým obnosem, poradili byste mi prosím, jak toto financování řešit? Kolik by musel mít investor finančních prostředků a kolik by bylo možné půjčit? Děkuji moc za odpověď
Bankovní poradna slouží jako služba návštěvníkům a registrovaným uživatelům portálu Banky.cz.
Bankovní poradna je neutrální a nestranná a Vaše dotazy se snažíme vyřešit v co nejkratší možné době a co nejefektivněji s ohledem na Vaší situaci.
Bankovní poradna je bezplatná a využití informací z naší bankovní poradny je na Vaše vlastní riziko, provozovatel portálu Banky.cz nenese žádnou odpovědnost za nesprávně pochopené informace či misinterpretaci našich odpovědí.