Chcete si pořídit vlastní bydlení a nemáte našetřeno dostatek peněz? Řešením může být hypotéka. Která je ta pravá? Dosáhnete na ni? Jaká jsou pravidla pro její získání? Nejen na to Vám odpoví hypoteční poradna.
Ceny nemovitostí rostou. Hypotéka se tak stává skvělou investicí. Navíc si nemovitost přizpůsobíte k obrazu svému a nemusíte čekat na svolení vlastníka. Ale co je hlavní – bydlení bude VAŠE.
Promyslete své možnosti. Jakou část investice do vlastního bydlení můžete hradit ze svých zdrojů? Kolik můžete měsíčně splácet? Pro orientační výpočet můžete využít hypoteční kalkulačku.
Před tím, než si začnete vybírat nemovitost, počítejte. Kolik můžete investovat? A jakou částku si můžete půjčit, aniž byste ohrozili svou existenci? Hypotéka je dlouhodobý závazek, na který se ještě nabalí poplatky, náklady na energii apod.
Poptejte se na hypotéku u své banky, ale nepodléhejte hned
první nabídce. Porovnejte si nabídky ostatních bank - srovnání hypoték.
Buďte důslední. Nenechte
se zlákat jen výhodnou úrokovou sazbou. Posviťte si i na další skryté poplatky.
Nenašli jste odpověď na svou otázku? Využijte naší hypoteční poradny. Rádi Vám pomůžeme a vše vysvětlíme.
Dobrý den, mám dotaz - neví někdo co znamená: Závazek zástavního věřitele nepožádat o výmaz zástavního práva. Děkuji. Je to trik, kterým se věřitel zbavuje povinnosti platit za výmaz zástavy po splnění dluhu, protože jinak by musel věřitel vymazávat a platit katastru? Takže to čti jako: věřitel není povinen provádět výmaz. Věřitel pouze vydá potvrzení o zániku zástavního práva a vlastník nechť si to pořeší po své linii. Kdo by ale měl zažádat banku o potvrzeni o zániku zástavního práva pro katastr, když dlužník z HU a zástavce jsou odlišné osoby? Čí je to povinnost? Děkuji
Dobrý den, měla bych dotaz. Hodláme si pořídit vlastní bydlení, kdy cena nemovitosti je 4,9 mil. Kč. Vlastní zdroje jsou 1,3 mil. Kč a dále vlastníme nemovitost v hodnotě 1,3 mil. Kč. Jedná se mi o to, zdali je možné ručit touto nemovitostí a připočíst hodnotu této nemovitosti k naspořenému 1,3 mil. Kč a tím pádem, by se nám snížila hodnota půjčené částky. Lze to? Děkuji.
Dobrý den, máme s přítelem hypotéku na dům a příští rok v lednu nám bude končit fixace. Jenže jsem zjistila, že jsem těhotná a tak úplně nevím jak dál postupovat. Jestli se pokusit refinancovat hypotéku o rok dříve. Nevím totiž, jak refinancování v takovýchto případech probíhá. Jestli je to v bance problém nebo ne. Byla bych moc vděčná za radu. Moc děkuji. S přáním hezkého dne.
Dobrý den, prosím o radu ohledně vratky daně za úroky z hypotéky. Jedná se o více hypotečních úvěrů - první s platností před 1.1. 2021 na byt, který je v současné době užíván k bydlení. A druhý s platností po 1.1. 2021 na pořízení domu, který bude k bydlení do budoucna sloužit (momentálně probíhá rekonstrukce). Lze uplatnit žádost u obou úvěrů? A v jaké případně výši (součet ročních splátek je mezi 150 000 a 300 000)? Vzhledem ke změně limitu v mezidobí si nejsem jistý. Děkuji
Dobrý den, po 5 letech 1. 2. 2023 bude znepřístupněn záznam o mé insolvenci. Jak banky v současné době přistupují k bankrotářům s ohledem na nízký zájem o hypotéky v současné době? Hypotéka mi byla už nabídnuta v září, ale s LTV 25%. Je reálné dojednat s bankou 10% LTV? Jedná se mi o nemovitost za 3,3 miliony. Ještě mi nebylo 36 let. Dluh byl splacen za 36 měsíců, vše bez problému. Předem díky za odpověď.
Dobry den, mám hypotéku na byt u Monety na částku 2 550 000 Kč. Byt chci prodat a chceme si koupit jinou nemovitost. Tu už jsme si vybrali. Rádi bychom si tam převedli hypotéku a rozdíl doplatili cash penězi co budeme mít navíc z prodeje bytu. Barák stojí 3 300 000 Kč a na byt máme kupce za 5 000 000 Kč. Jenže nějak nemůžu najít formulář z Monety na změnu zástavy nemovitosti.
Dobrý den, chtěl bych se zeptat - jaká je šance že dostanu hypotéku? V květnu to bude 5 let od konce insolvence. V insolvenci jsem byl cca 3 měsíce a měl jsem dluh 300 tis. V insolvenci jsem byl před svatbou s manželkou a chtěl bych se zeptat, jestli bude lepší žádat společně (nebo jen manželka sama). Děkuji
Bankovní poradna slouží jako služba návštěvníkům a registrovaným uživatelům portálu Banky.cz.
Bankovní poradna je neutrální a nestranná a Vaše dotazy se snažíme vyřešit v co nejkratší možné době a co nejefektivněji s ohledem na Vaší situaci.
Bankovní poradna je bezplatná a využití informací z naší bankovní poradny je na Vaše vlastní riziko, provozovatel portálu Banky.cz nenese žádnou odpovědnost za nesprávně pochopené informace či misinterpretaci našich odpovědí.