V roce 2010 jsem půjčila 150 000 Kč partnerovi mého syna a mám o tom doklad včetně ověření podpisu. Peníze měl vrátit v roce 2011. Oba se dostali do insolvence v roce 2013. Přesto partner mého syna dluh stále splácel velmi sporadicky ale splácel. Vzhledem k osobním vazbám na partnera (registrované partnerství) mého syna jsem se nepřihlásila jako věřitel a navíc mi syn sdělil, že to bude jeho partner splácet a on splácel dluh i v době insolvence. V roce 2016 se rozešli a já jsem se bála, že partner syna nebude dluh splácet. Ujistil mě, že si je toho vědom (emailem) a splácel dluh i nadále. V květnu 2018 mu skončila insolvence a já jsem chtěla, aby když má plný výdělek, splácel víc. Nejdřív mi sdělil, že to půjde až od listopadu 2018 a když jsem naléhala sdělil, že má dluh insolvencí vyrovnaný a nebude mi platit nic (splácel mi 1 000 Kč měsíčně) a že jsem se měla přihlásit jako věřitel. Zbývá mu doplatit asi 43 000 Kč. Mám šanci na navrácení této částky? Děkuji za odpověď
Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, sestra s manželem si vzali hypotéku na mého taťku a ten minulý rok zemřel. Vyřešilo se dědictví a hypotéku rozpůlili mezi nás dvě, protože jsme byly dědičky. Jenže ségra je na mateřské a její manžel má rok po insolvenci a chtějí po nich, aby to do 3 měsíců zaplatili celé, jinak jim vezmou exekutoři barák. Nevíme co s tím.
Dobrý den, celá věc je trochu složitější, ale pro základní informaci bych se rád zeptal na promlčecí lhůtu u dluhu, kde jsem podepsal uznání dluhu k 11/2004 a od té doby nedošlo ze strany věřitele k jakékoli akci či zahájení komunikace. Ovšem je třeba říci, že jsem v době následující dluh splácel v nedefinovaných částkách a nepravidelně. Tady již však nedokáži říci kolik a jak dlouho. Není jednoduché to dohledat, jelikož jsem platil hotově i převodem a v průběhu let jsem změnil i banku. V okamžiku, kdy jsem zjistil, že ze strany věřitele není po mně vyžadována žádná akce, soustředil jsem se přednostně na své jiné finanční problémy a v současnosti je to již několik let, co daný závazek nesplácím. Nicméně je to neuzavřená věc a velký "strašák". Kdy tedy v tomto případě začala běžet promlčecí lhůta a jak si "stojím" v současnosti? Děkuji
Dobrý den, při placení kartou v obchodě v zahraničí se nám stala nemilá věc, že jsme se před zaplacením nevšimli nesmyslné částky za nákup (v přepočtu cca 13 tis.) a zaplatili jej. Po následné kontrole účtenky jsme chybu odhalili a pokladní hned provedla stornování celé částky, opět na kartu. Po následné kontrole výpisu jsme zjistili, že banka nám strhla oněch 13 tis. a asi za 2 dny se objevila částka plusová, ono storno, ale pouze ve výši 12 500 Kč. Po reklamaci u banky nám bylo sděleno, že je to kurzovým rozdílem. Je to tak správně, že vlastně chybou pokladní jsme přišli o tuto částku? Pochopila jsem, že banka si každou položku přepočetla jiným kurzem - nákup/prodej. Neměla by při stornu položky být prostě zrušena celá částka? Obzvlášť když ke stornování došlo asi 2 min po platbě. Děkuji
Zdravím, mám dotaz. Je mi 18 let a od 14 let mám založený bankovní účet u Poštovní spořitelny, nad nímž je opatrovníkem moje máma, protože v době založení jsem byla nezletilá. Teď jsem zletilá a ona má pořád přístup k mému účtu. Jak jí ho můžu odebrat? Děkuji za odpověď.
Moje maminka zemřela. V pozůstalosti jsem nalezla její vkladní knížku na její jméno. Poraďte mi, jak mám dále postupovat. Nejedná se mi o výplatu peněz (je na ní cca 20 Kč), ale o její definitivní likvidaci, aby toto číslo vkladní knížky nemuselo být u České spořitelny dále evidováno.
Bankovní poradna slouží jako služba návštěvníkům a registrovaným uživatelům portálu Banky.cz.
Bankovní poradna je neutrální a nestranná a Vaše dotazy se snažíme vyřešit v co nejkratší možné době a co nejefektivněji s ohledem na Vaší situaci.
Bankovní poradna je bezplatná a využití informací z naší bankovní poradny je na Vaše vlastní riziko, provozovatel portálu Banky.cz nenese žádnou odpovědnost za nesprávně pochopené informace či misinterpretaci našich odpovědí.