Dobrý den, maminka (19.11.1961) ovdověla 28.3.2013 a jeden rok pobírala po otci vdovský důchod. Dne 19.3.2022 je datum, kdy dosáhne věku nároku odchodu do důchodu o 4 roky méně než muž stejného data narození. Chci se zeptat, zda maminka bude mít nárok na vdovský důchod. Otec v době úmrtí nebyl příjemcem důchodu, pracoval a probíral částečný invalidní důchod 2 stupně. Matka stále pracuje.
Dobrý den, pokusím se co nejstručněji 3 rychlodotazy :-) 1) Mohu při pobírání podpory v nezaměstnanosti sázet kurzové sázky a vyhrávat libovolnou částku, aniž bych tím nějakým způsobem porušoval podmínky pro pobírání podpory, ba dokonce zákon? 2) Musím případné výhry někomu hlásit? Je tam případně nějaký limit? 3) Mohou být výhry překážkou pro odebrání podpory a případně podnětem pro zahájení nějakého trestního řízení? Neberu v potaz daňové záležitosti, s nimi jsem obeznámen. Moc díky za odpovědi. :)
Dobry den, mel bych dotaz. Za unor mi prisla vyplata nemocenske z prace, jeste za jeden den 867 korun a doplatek z CSSZ za zbytek mesice 10 245 korun. A me se to zda nejak malo. Myslel jsem, ze je nejake to nezabavitelne minimum, coz delalo kazdy mesic v prumeru skoro 13 tisic. Je to dane tim, ze unor mel malo dni nebo nekdo udelal chybu? Diky za odpoved.
Dobry den, zdedil jsem nezadluzeny byt, na kterem je zastava treti strany. Zdedil jsem ho tedy i se zastavou. Tomu rozumim. Puvodni majitel ktery zil v CR podepsal zavazky, ktere jsou obsazeny v Zastavni smlouve. Ten ale zemrel. Ja ziji dlouhodobe v zahranici (25 let) a nemam vubec zadnou moznost se o byt starat a tim tedy ani plnit zavazky ze Zastavni smlouvy (udrzovat byt v dobrem stavu, neprodat, nepronajmout, povinost platit pojistne atd. pod hrozbou velkych pokut). Jak se postupuje v techto pripadech? Dekuji za odpoved.
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jaký je rozdíl mezi zúžením SJM a režimem odděleného jmění krom toho, že u zúžení se může jednat o vynětí z režimu SJM i pouze nějaké věci? Zároveň bych se chtěla zeptat, jestli tyto smlouvy nemají vliv na případné dědění po manželovi? A je možné dát si do zúžení, že tam nebude spadat nárok na vypořádání zaplacených splátek na hypotéku bytu, který je v mém výlučném vlastnictví? Děkuji
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, když mám hypotéku na byt, který je teď pronajatý, a přítel má dceru z prvního manželství a budeme se brát, jaké by bylo nejlepší řešení? Asi oddělené jmění nebo zúžení SJM, aby si dcera partnera nemohla někdy v budoucnosti nárokovat nějaký podíl ze splacených splátek provedených mnou po svatbě? A má třeba oddělení jmění v tomto případě i nějaká svá úskalí? Předem děkuji
Dobrý den, děkuji za reakci. Jsem naprosto svéprávný, jen nezkušený v manipulaci s částkami od 20 tisíc výše :) Proto se sourozenci obávají, aby se na mne někdo nenalepil nebo abych o dědictví nepřišel tak lehce, jako že by mne okradla např. realitní kancelář při event. koupi bytu, pozemku či jakýkoliv podvodník. Nebo abych neuváženě "nepůjčoval" peníze jako náš zesnulý otec. Tam opravdu by to vyžadovalo zbavení svéprávnosti. ad 2.: zbavit svéprávnosti - byť i JEN v rámci TAKTO nabyté částky - mne mohou "učinit" -vlastní děti nebo i sourozenci. Rozumím tomu tak, že jde o podání soudně podané žádosti či tak něco. Mluvili jsme o tom se dcerou a vcelku to i chápu, POKUD - by byla opatrovníkem tato - dcera. děkuji Pekárek
Bankovní poradna slouží jako služba návštěvníkům a registrovaným uživatelům portálu Banky.cz.
Bankovní poradna je neutrální a nestranná a Vaše dotazy se snažíme vyřešit v co nejkratší možné době a co nejefektivněji s ohledem na Vaší situaci.
Bankovní poradna je bezplatná a využití informací z naší bankovní poradny je na Vaše vlastní riziko, provozovatel portálu Banky.cz nenese žádnou odpovědnost za nesprávně pochopené informace či misinterpretaci našich odpovědí.