Dobrý den, minulý měsíc jsem měla pracovní úraz v práci (pohmožděný hrudník). Chtěla jsem se zeptat, jak je to s vyplacením peněz. Od zaměstnavatele mi přišla část výplaty za dny v lednu a tuším 14 dni, které platí zaměstnavatel. A zajímalo by mě, kdy přijdou peníze z OSSZ. Zatím nic nepřišlo, takže to přijde až po ukončení neschopnosti? V případě, že ano, tak za jak dlouho? Děkuji za odpověď.
Dobrý den, mamince zemřel manžel, který má z prvního manželství 3 děti. Maminka má také 3 děti z předchozího manželství. Její zesnulý manžel má účet a společně za trvání manželství koupili byt do osobního vlastnictví. Maminka zřejmě k účtu svého zesnulého manžela neměla zřízené dispoziční právo, ale prozatím než dojde k rozhodnutí notáře a vyřízení dědictví se nadále strhávají z účtu poplatky za byt, ve kterém maminka bydlí a chce i nadále bydlet (86 let). Chtěla bych se zeptat, jak bude rozdělen účet po zemřelém manželovi mamince a jeho třem dětem z předchozího manželství (maminka si účet chce zachovat a převést později na sebe), a zda bude muset za života jeho dětem vyplácet jejich zákonný podíl z bytu a nebude ohrožena z bytu odejít a prodat ho. Děkuji
Dobrý den, manžel (72 let) se zamiloval do jiné. Vyslechla jsem jejich rozhovor. Manžel mě chce opustit, ale před tím chce na svoji milenku převést 1 milion korun. Aby se nemusel dělit se mnou. On netuší, že já vím o jejich vztahu. Má svůj účet v bance, já k němu přístup nemám. Majetek je společný. Jsme spolu 20 let. Můžete mi nějak poradit, jak zabránit převodu, nebo co mám dělat? Manželství dobré nebylo, několikrát mě i zbil. Ale tohle jsem nečekala. Děkuji moc za radu.
Dobrý den, mám dotaz, zda v USA, konkrétně v New Yorku, dědí manželka po manželovi peníze z bankovního účtu, ke kterému nemá ona přístup. On je občanem USA a ona má asi zelenou kartu, nevím zda má US občanství . On dal dispoziční právo ke svému účtu jinému příbuznému.
Dobrý den, po dlouhé a těžké nemoci mi zemřela maminka, která neměla bankovní účet (stará škola, důchod si vyzvedávala na poště a syslila si ho doma). Otec má naopak účty hned tři (dva běžné a jeden spořící), ale rodiče oba měli vlastní finance. Nyní otci přišla pozvánka, že má dorazit k notáři na předběžné šetření a mj. se v pozvánce píše, že má donést výpisy z účtů obou manželů. V dědickém řízení bude kromě mě a otce ještě dcera mé zemřelé sestry, se kterou se prakticky nestýkáme. Co víme, tak má exekuce v řádu milionů Kč, je závislá na užívaní drog atd. Chtěl bych se v této souvislosti tedy zeptat: 1.) Spadají otcovy finanční prostředky na jeho účtech do dědického řízení? 2.) Musí notáři dokládat, že ty účty má? Případně stačí doložit třeba jen jeden účet a o dalších u jiné banky pomlčet? 3.) V případě, že ještě před předběžným šetřením u notáře otec své peníze převede třeba na ostatní vnoučata, má notář právo to pak nějak zpětně vyžádat? Maminka se sestřinou dcerou soucítila a přesto že ji nesčetněkrát lhala, tak v ní utopila hodně peněz ať už darovaných či "nenávratně půjčených". I přesto však nechtěla dotovat skrze dědictví její dluhy a proto veškerou svou naspořenou hotovost a majetek rozdala ještě za života. Děkuji za odpověď!
Dobrý den, prosím o radu, zda musím platit. Matka si údajně půjčila od dcery peníze na koupi bytu s tím, že ji splatí po smrti prostřednictvím dědiců druhé dcery a syna. Bez toho, aby je informovala, že budou něco splácet. Dcera, která ji peníze půjčila chce dluh po dědicích, tj. po synovi a druhé dceři bez toho, aby existovala smlouva o půjčce v písemné podobě. Existuje pouze sepsané čestné prohlášení podepsané matkou 5 let před smrtí, že si matka půjčila na byt a půjčka bude zaplacena po její smrti. Raritou je, že jí byl byt darován rok před sepsáním čestného prohlášení. Předem děkuji za informace.
Dobry den, mam dotaz. Co se da delat v situaci, kdy soudkyne soudu po prvnim jednani odmita vsechny dalsi predlozene dukazy? Proste co navrhne advokat me dcery ona zamitne. Je to normalni kdyz neuznava vubec pokus cokoli dokazat nebo vyvratit. Co s tim? Dekuji za radu.
Bankovní poradna slouží jako služba návštěvníkům a registrovaným uživatelům portálu Banky.cz.
Bankovní poradna je neutrální a nestranná a Vaše dotazy se snažíme vyřešit v co nejkratší možné době a co nejefektivněji s ohledem na Vaší situaci.
Bankovní poradna je bezplatná a využití informací z naší bankovní poradny je na Vaše vlastní riziko, provozovatel portálu Banky.cz nenese žádnou odpovědnost za nesprávně pochopené informace či misinterpretaci našich odpovědí.