Dobrý den, prosím o radu, jak mám zpochybnit převod peněz rok před smrtí mojí maminky. Převod uskutečnil disponent, prý na přání maminky a u dědického řízení disponent sdělil notáři, že se jedná o dar od maminky. Mám nějaké možnosti? Děkuji
Dobrý den, čeká mě soud o svěření mé dcery do moji péče s čímž otec souhlasí. Problém bude pouze ve výši alimentů. Bere soud v potaz to, že má povinný (po svěření do péče bývalý manžel) půjčku na auto, dojíždí denně do práce autem a platí energie za byt (tento má ve svém vlastnictví)? Tímto bude bývalý manžel argumentovat, aby měl alimenty do 2 000 Kč. Přitom dle tabulek a výše jeho příjmů by měly být alimenty asi 5 000 Kč. Děkuji.
Dobrý den, před pár týdny mi zemřela maminka. Zjistila jsem, že si máma vzala Provident a ještě nějaký úvěr. Je možnost nějak pozastavit penále s úmrtním listem než si to převezme notář? Ještě jeden technický dotaz - vyběhala jsem si sama úřady (finanční, živnost, VZP, důchodové) a předala kopie úmrtního listu. Může se to? A s účtem od České spořitelny to se řeší jak? Děkuji Z.M.
Dobrým den, v říjnu mi zemřela matka. Měla nedoplacenou půjčku 150 000 Kč, vlastnila nemovitost a jako dědice ustanovila vnučku (17 let). Já a můj bratr jsme nepominutelní dědicové. Já jsem 3,5 roku v insolvenci a bratr má exekuce. V matčině bytě s dcerou bydlíme. Jaký bude další postup? Děkuji za odpoveď.
Dobrý den, před smrtí můj otec sepsal se mnou a mojí sestrou notářsky ověřenou smlouvu o daru. Moje sestra dostala byt v hodnotě 2 000 000 Kč a já jsem dostal 1 000 000 Kč (tedy půlku). S tím, že se sestra bude otci splácet měsíční splátku, do výše jednoho milionu korun, aby se dary vyrovnaly a bylo to spravedlivé. Nyní otec zemřel. Sestra splatila pouze půlku zmíněného milionu a já se cítím znevýhodněn. Dědictví již proběhlo a o tomto neplaceném dluhu jsem se já, moje sestra a naše matka nezmínili. Mohu se zeptat, pokud bychom tento příkladem 500 000 Kč dluh mojí sestry vůči otci dali do dědictví, jak by se postupovalo? Přešly by splátky automaticky na moji matku? Díky za odpověď S pozdravem
Dobrý den, mám prosím dotaz. 1.12. 2020 mi zemřel v 15:30 táta. Ráno v 6:30 v ten samý den úmrtí 1.12.2020 bylo z jeho účtu vybráno 50 000 Kč. Při dědickém řízení byla tato částka automaticky dána do dědického řízení, protože se dívají na zůstatek k datu úmrtí. V době výběru z účtu byl ale táta naživu a peníze za svého života někomu dal. O 9 hodin později po výběru z účtu táta zemřel. Soud bral, že ke dni úmrtí bylo na účtu o těchto 50 000 Kč víc. Což není pravda. Můžeme se vůči tomuto nějak bránit? Děkuji za odpověď.
Dobry den, pred vice jak pul rokem jsem odesla od ex pritele, se kterym jsme spolu 2 mesice bydleli. Abychom se sestehovali, zaplatil za nas oba kauci. Ted po nekolika mesicich se mi ozval on a jeho soucasna pritelkyne, ze chteji po mne zpetne pulku kauce. Expritel mi porad necim vyhrozuje, at uz soudem apod. Jsem nejak ohrozena? Dekuji
Bankovní poradna slouží jako služba návštěvníkům a registrovaným uživatelům portálu Banky.cz.
Bankovní poradna je neutrální a nestranná a Vaše dotazy se snažíme vyřešit v co nejkratší možné době a co nejefektivněji s ohledem na Vaší situaci.
Bankovní poradna je bezplatná a využití informací z naší bankovní poradny je na Vaše vlastní riziko, provozovatel portálu Banky.cz nenese žádnou odpovědnost za nesprávně pochopené informace či misinterpretaci našich odpovědí.