Dobrý den, plánovali jsme s manželem insolvenci, jelikož jsme měli oba dluhy. Podotýkám, že většinu z nich oba ještě před uzavřením manželství. Ale manžel loni zemřel, a vzhledem k tomu, že těch dluhů je dost, navíc zemřel ve Španělsku, stále ještě probíhá dědické řízení. Do toho mi letos zemřela matka a též probíhá dědické řízení. A můj dotaz zní takto. Moje dluhy, dle účetní dělají cca 1,8 mil Kč. Příjem mám 28 000 Kč hrubeho, k tomu 8 000 Kč vdovský duchod. Samozřejmě z obojího mi strhávají exekuce. Mohu jít do insolvence, když není vyřízena pozůstalost? Mohu odmítnout dědictví po manželovi, když bych zdědila dům v hodnotě cca 900 000 Kč a dluhy i s hypotekou cca 3,5 mil. Kč? Dekuji za odpověď.
Dobrý den, bývalý manžel platí insolvenci od roku 2015, kam se mu přihlásila Česká spořitelna s dluhem 258 000 Kč. Insolvenci platí řádně, já jsem jeho ručitel v insolvenci. Pokud se přihlásí spořitelna o svůj dluh a dluh se jí splácí, měla by být exekuce a nárůst úroků zastavena. Nedávno mi došel dopis od exekutora a požaduje od té same spol. Česká sporitelna už dluh 360 000 Kč i s urokama. Prosím o radu, jak to tedy je. Já si myslím, pokud je v insolvenci dluh přihlášen a sama spořitelna se přihlásila, tak po mně nemůže exekutor nic chtít. Co mám dělat a kam se obratit? Vím že jako ručitel budu muset za něj splácet, ale ne takovou částku. Děkuji vám za odpověď.
Dobrý den, můj bratr je rozvedený už 10 let. S manželkou měli společný dluh, který on z půlky zaplatil. Jeho ex manželka ale nezaplatila 2 splátky. Teď na ni přišla exekuce. Mezitím můj bratr měl insolvenci co už mu skončila. Můj dotaz zní - může na jeho plat exekuce? Děkuji
Dobrý den, dva roky mám schválené oddlužení plněním splátkového kalendáře. Vše probíhá dobře. Byla jsem obeznámena, že existuje auto, které je na mě historicky evidováno, cca před 2 roky. Tento automobil nebyl nahlášen do insolvenčního řízení. Můžu požádat o radu, co teď? Automobil nevím kde je, fyzicky ho nemám. Děkuji
Dobrý den přeji a moc prosím o názor na věc níže popsanou. V roce 2011 můj syn prodal v osobním vl. 1+1 za 850 000 Kč a jako 4 měsíce ženaty a již s manželkou si otevřeli u ČSOB úvěr a nestačilo to na nakup bytu a tak manželka vzala spotřební úvěr 300 000 Kč, pak koupili za 1,3 mil byt. Půjčka u ČSOB na 1 mil. Kč je na syna a platí ji. Spotřební úvěr na 7% úrok jsem zafinancovala já matka syna. Nyní se rozvádí a již rok platí hypotéku sám. Má nárok na polovinu splátek? A ještě prosím musel skládat nějaký obnos při otevření hypotéky v roce 2011. Co spadne do SJM? Pozn. z prodeje bytu zaplatil rekonstrukci ve výši 550 000 Kč. Jak se to počítá? Děkuji.
U České spořitelny jsem předložil od notáře usnesení o dědictví - požádal o převod z účtu vkladní knížky po zemřelé manželce na můj účet (rovněž u České spořitelny) a při dotazu za jak dlouho bude převod učiněn mi bylo sděleno, že to je zpravidla za 10 dní. Že prý jsou jen pobočka, ale to jsou všichni ne? Co jim tak dlouho trvá a proč až za 10 dní? Děkuji za odpověď.
Jsou všechny bankovní účty po zemřelých osobách před ukončením dědického řízení blokovány pro příchozí platby? Kdo z pozůstalých právoplatných dědiců může kontrolovat tyto kreditní pohyby na účtu po datu úmrtí majitele účtu (tyto kreditní pohyby po datu úmrtí již notáře nezajímají a nejsou předmětem dědického řízení)?
Dobrý den, potřebuji jedné osobě zaplatit větší obnos (220 000 Kč). Problém je, že dotyčný je poněkud zákeřného charakteru a mám strach z podvodu. Raději bych volila platbu převodem, než v hotovosti. Potřebuji nějaké doklady, že platba byla odeslána a také přijata, kde měla. Jak to mám udělat? Moc děkuji za odpověď.
Dobrý den, pracuji ve firmě se ztíženým prostředím (hluk). Přestávka dle zákoníku práce na jídlo a oddech mi je povolena až po 6 hodinách práce. Nelze udělat bezpečnostní přestávky častěji? Normální člověk snad nevydrží bez pití a jídla 6 hodin. Mistr mi řekl, že na takové přestávky se tu nehraje. Díky
Bankovní poradna slouží jako služba návštěvníkům a registrovaným uživatelům portálu Banky.cz.
Bankovní poradna je neutrální a nestranná a Vaše dotazy se snažíme vyřešit v co nejkratší možné době a co nejefektivněji s ohledem na Vaší situaci.
Bankovní poradna je bezplatná a využití informací z naší bankovní poradny je na Vaše vlastní riziko, provozovatel portálu Banky.cz nenese žádnou odpovědnost za nesprávně pochopené informace či misinterpretaci našich odpovědí.